BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YKS TERCİH İŞLEMLERİ BAŞLIYOR

YKS TERCİH İŞLEMLERİ BAŞLIYOR

27-28 Haziran tarihlerinde yapılan 2020-Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda tercih yapmaya hak kazanan adaylar için tercih ve yerleştirme işlemleri 06 Ağustos Perşembe günü başlayacak ve 14 Ağustos Cuma günü saat 23.59'da sona erecek.

KLAVUZA NASIL ULAŞILIR?

Adaylar, 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna tercih süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebilecekler.

TERCİHLER NEREDEN YAPILACAK?

Adaylar tercihlerini kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. ÖSYM, adayların sadece elektronik ortamda yaptıkları tercih işlemlerinin geçerli olacağını duyurdu.

TERCİH DANIŞMANLIĞI HİZMETİ

İlimizde bulunan tüm üniversite adayları süreç içerisinde tercih işlemleriyle ilgili danışmanlık için Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz ve okullarımızda bulunan rehber öğretmenlerle iletişime geçerek danışmanlık hizmeti alabilirler. 

TERCİH SONUÇLARININ AÇIKLANMASI

2020-YKS Yerleştirme Sonuçları ÖSYM'nin internet sitesi aracılığıyla adaylara duyurulacak.

KAYIT İŞLEMLERİ

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemlerini 31 Ağustos-4 Eylül 2020 tarihleri arasında tamamlaması gerekmekte.

Elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak.

 

2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.