BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER

YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER

 

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın başvurusu ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayıyla Türkiye geneli devlet ve özel okulu ayrımı yapılmaksızın okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde gönüllük esasına dayanarak yürütülecek olan “Yetim Gülerse Dünya Güler” projesi ilimizde düzenlenen imza töreniyle hayata geçti.

Proje protokolü Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz ve İHH İnsan Hakları ve Hizmet Derneği Bolu Şube Başkanı Fethi Sarımsakçı’nın katılımlarıyla imzalandı. Protokol gereği yapılacak etkinlikler Milli Eğitim Temel Kanunu ve Türk Milli Eğitimin genel amaçlarına uygun olarak ve aykırılık teşkil etmeyecek şekilde yürütülecek. Denetimleri ilgili okul, ilçe ve il Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilecek.

Projeyle yurt içinde ve dışında bulunan yetimlere, öğrencilerin yaptığı yardımları ulaştırmak amaçlanıyor. Protokol kapsamında proje tanıtımı (afiş ve el broşürü dağıtımı) ve yardım toplama faaliyetleri yapılacaktır.

 

 

 

25-10-201725-10-201725-10-2017

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.