BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaya Önceliğinde Kırmızı Çizgimizi Çektik

Yaya Önceliğinde Kırmızı Çizgimizi Çektik

İçişleri Bakanlığımızın yaya ve okul geçitleri önlerinde sürücülerin yer ve zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla ülke genelinde başlattığı "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" uygulaması ilimizde, Bolu Valisi Ahmet Ümit'in öncülüğünde Valilik binası önündeki yaya geçidinde yapıldı.

Bolu Valiliği önünde gerçekleştirilen etkin farkındalık faaliyetine Bolu Valisi Ahmet Ümit, il protokolü vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. 

Düzenlenen etkinlik öncesinde Sayın Valimiz Ahmet Ümit, uygulama alanında bulunan öğrenci ve vatandaşlarla bir süre sohbet etti ve günün anısına özel hazırlanmış yelek, şapka ve kırmızı düdük hediye ederek "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" uygulaması hakkında bilgiler verdi.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu'da yaya önceliği konusunda toplumun farkındalığını arttırmak amacıyla 'Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir' sloganıyla düzenlenen etkinlikte Valilik önünde yaya geçidindeki beyaz şeritlerin ortasındaki çizgiyi kırmızıya boyadı.

Etkinlik Vali Ahmet Ümit'in öğrencilerle fotoğraf çekimi ile sona erdi.

30-03-202130-03-202130-03-202130-03-202130-03-202130-03-2021

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.