BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ BARUŞ’TAN ÇİFTE ZİYARET

VALİ BARUŞ’TAN ÇİFTE ZİYARET

 

Bolu Valisi Aydın Baruş, Sosyal Bilimler Lisesi ile Bolu Spor Lisesi’ne bir ziyaret gerçekleştirerek hem okulların fiziki şartlarını inceledi hem de öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

BOLU SOSYAL BİLİMLER LİSESİ

Bolu Valisi Aydın Baruş, ziyaretinin ilk durağında Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz ile birlikte Bolu Sosyal Bilimler Lisesi’ne gitti.

 18 derslikli Bolu Sosyal Bilimler Lisesini gezerek Okul Müdürü İbrahim Ercivan’dan bilgiler alan Vali Baruş, daha sonra 250 seyirci kapasiteli okulun çok amaçlı salonunda incelemelerde bulundu. Okul ziyaretinde öğretmenlerle de bir toplantı gerçekleştiren Vali Baruş, toplantının ardından okulun Z Kütüphanesi, laboratuvar ve dersliklerini de gezdi.

Kütüphanede ders çalışıp araştırma yapan çocuklarla kısa bir sohbet gerçekleştiren Vali Baruş, çocuklara derslerinin nasıl olduğunu, kütüphanede ne gibi araştırmalar yaptıklarını ve hedeflerindeki mesleğin ne olduğunu, hangi üniversiteye gitmeyi istediklerini sordu. Burada öğrencilerin genelde Psikoloji ve Hukuk üzerine okumak istediklerini öğrenen Vali Baruş, bu iki bölümün de insanlarla iletişimi sevmek anlamına geldiğini ifade ederek, “Her zaman sosyal olun. Sosyal aktivitelere katılın, sosyal faaliyetlere önem verin. Hedefinizi belirlemeniz önemli. Hangi konuyu seviyorsanız, hangi alanda kendinizin başarılı olacağınıza inanıyorsanız bununla ilgili kendinize hedef belirleyin.” şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLERE DERS ANLATTI

 Vali Baruş daha sonra okuldaki bazı sınıfları da gezerek öğrencilere hem soru sordu hem de onlarla sohbet etti. Hazırlık – D sınıfındaki öğrencilerle konuşan Vali Baruş daha sonra 10-D sınıfındaki öğrencilerle bir araya geldi. Tarih dersinin işlendiği sınıfa giren Vali Baruş, beraberindekileri dışarı çıkartarak, bir ders saati boyunca öğrencilere tarih dersi anlattı.

BOLU SPOR LİSESİ

 Bolu Valisi Aydın Baruş, ziyaretlerinin devamında beraberinde Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz ile birlikte Bolu Spor Lisesi’ni giderek incelemelerde bulundu. Burada Okul Müdürü Çetin Akçay tarafından karşılanan Vali Baruş, öğretmenlerle bir toplantı yaptıktan sonra 9-A sınıfına girerek öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere çeşitli sorular soran Vali Baruş, her öğrencinin bir spor dalı ile uğraşmasının önemli olduğuna vurgu yaparak, sınıftaki öğrencilere de devam ettikleri spor dalını ve hedeflerini sordu.

 

Vali Baruş, daha sonra ise Bolu Spor Lisesi Öğrenci Yurdunu gezdi. Okulun yemekhanesine giden ve burada öğrencilerle konuşan Vali Baruş, yemeklerin nasıl olduğunu ve okumak için nerden geldiklerini sorup öğrencilere “Afiyet Olsun” dedi.

16-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-2018

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.