BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ BARUŞ TAŞKESTİ BELDESİNDE OKUL ZİYARETLERİNDE BULUNDU

VALİ BARUŞ TAŞKESTİ BELDESİNDE OKUL ZİYARETLERİNDE BULUNDU

 2 kasım Çarşamba günü Bolu valisi Aydın Baruş, Mudurnu Kaymakamı  Barbaros Akbulak ve Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz Mudurnu ilçesine bağlı  Taşkesti beldesini ziyaret ettiler.

 Taşkesti Belediye Başkanı Saim Çevik tarafından karşılanan Vali Aydın Baruş Taşkesti Çok Programlı Anadolu Lisesi, Taşkesti İmam Hatip  Ortaokulu ve  Taşkesti Ortaokulunu ziyaret etti.

 Çok Programlı Anadolu Lisesinde 12-A sınıfında Dil ve Anlatım ile 9-A sınıfında Matematik derslerine giren Vali Baruş öğrencilerle hem dersleri hakkında hem de gelecekte hangi okula devam edecekleri konusunda bir sohbet gerçekleştirdi. Bu ülkenin ailelerle birlikte çocuklara çok büyük imkanlar verdiğini öğrencilere aktaran Vali Baruş, bunun karşılığında öğrencilere disiplinli çalışıp, başarılı olup ileride güzel bir meslek sahibi olmalarını öğütledi. Okulun destek kursları hakkında da bilgiler alan ve öğrencilere destek kurslarına gitmelerini söyleyen Vali Baruş, “Başarılı olmanız için önünüzde engel yok. Hayatta kendinize bir hedef belirleyin ve bu hedefi başarmak için çalışın. Hayatta hedefi olmayan bir insanın başarılı olması mümkün değil. Önünüzdeki süreci iyi değerlendirin. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

 Ziyarette ayrıca öğrencilere, “15 Temmuz nedir? 15 Temmuz’da ne oldu?” gibi sorular soran Vali Baruş, öğrencilerden gelen cevapları dinledi. 15 Temmuz’un bizler için, milletimiz için ne anlama geldiğini asla unutmamalarını öğrencilere tavsiye eden Vali Baruş, o gün neler yaşandığını ve bu terör örgütlerinin bu kalkışma girişimi ile neleri amaçladığını öğrencilere anlattı. 15 Temmuz’da milletin tanklara, uçaklara gövdelerini siper ettiğini aktaran Vali Baruş, bu süreçte 246 şehidimiz olduğunu ve 2 binin üzerinde Gazimiz olduğunu ifade etti. Terör örgütünün bu süreçte halkın sokaklara çıkmamaları yönünde de çalışmalar yaptığını söyleyen Vali Baruş, “Bu şer odakları, Türkiye’yi seçilmiş insanların değil ellerinde silahları olan taşeron bir örgütle dış güçlerin yönetmesini planladılar. PKK terör örgütü ile işbirliği yaparak ülkemizi kaosa sürüklemeyi istediler. Ama Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla sokaklara dökülen milletimiz bu oyunu bozdu” dedi.

 Taşkesti Ortaokulu ziyaretinde 7-C sınıfını ve 8-B sınıflarını da gezen Vali Baruş, burada da öğrencilerle hoş bir sohbet gerçekleştirdi. Bilgisayar dersi ve Türkçe derslerine girerek öğrencilerle konuşan Vali Baruş, ileride öğrencilere hangi okulu ve hangi mesleği hedeflediklerini sordu. Derslerine iyi çalışmalarını ve gelecekte başarılı olmalarını öğrencilere söyleyen Vali Baruş, başarılı olup iyi bir meslek sahibi olunca kendilerini de unutmamalarını söyledi. Vali Baruş buradaki ziyarette ayrıca öğrencilere yeni okullarından memnun olup olmadıklarını da sordu.

 Vali Baruş daha sonra ise okulun üst katına çıkarak burada İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti. Arapça dersi gören 6. Sınıf öğrencilerin sınıfına giren Vali Baruş, “Arapça dersi alan öğrencilerle ilk olarak dersleri ile ilgili sorular soran Vali Baruş, ortaöğretim eğitiminin ardından hangi liseyi hedeflediklerini ve ileride hangi üniversiteye gidip hangi mesleği yapmak istedikleri ile ilgili öğrencilerle sohbet etti.

 Okul ziyaretlerinin ardından Vali Baruş ve beraberindeki heyet Sülüklü Gölü de ziyaret ettikten sonra beldeden ayrıldı.

 03-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-2016

 

 

 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.