BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ BARUŞ BAŞKANLIĞINDA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

VALİ BARUŞ BAŞKANLIĞINDA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 

Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevinde Bolu Valisi Aydın Baruş başkanlığında eğitim öğretim değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Milli Eğitim şube müdürleri ve Bolu’da faaliyette bulunan eğitim kurumları müdürleri katıldı.

Bolu Valisi Aydın Baruş, konuşmasına “Sizlerle mümkün olduğunca bir araya gelmeye çalışıyoruz. Bugünkü toplantımızda okullarımızın genel durumunu ve alınacak güvenlik tedbirlerinin tespiti için görüş alışverişinde bulunacağız. Dün Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında eğitimde 2023 Vizyon Belgesi açıklandı. İnşallah bu vizyon çerçevesinde yapılacak çalışmalar öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için hayırlı olur.” sözleriyle başladı.

Toplantıda okul çevresi ve trafik düzenlemesi, güvenlik kameraları sistemleri, özel güvenlik görevlileri, okul servisleri ve kantin işletmeleri, okulda ve okul çevresinde uyulması gereken kurallar ve sigara içilmesine müsaade edilmemesi, okul çevresinde bulunan metruk binaların yıkımı, veliler tarafından okula yapılacak bağışlarda ısrarcı olunmaması, yardımcı ders kitaplarının kullanılmaması, öğrencilerin Destekleme Yetiştirme Kurslarına özendirilmesi, lise son sınıf öğrencilerinin üniversiteye hazırlığı, yabancı uyruklu öğrencilerin okullarımıza entegrasyonu konuları konuşuldu.

Okul müdürlerinin görüş ve isteklerini dinleyen Vali Baruş, belirlenen aksaklıkların giderilmesi ve eğitim ortamının iyileştirilmesine yönelik gerekli çalışmaların yapılması için Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’e talimat verdi.

24-10-201824-10-201824-10-201824-10-201824-10-201824-10-201824-10-2018

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.