BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULUSLAR ARASI MEB ROBOT YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

ULUSLAR ARASI MEB ROBOT YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından 2007 yılından bu yana düzenlenmekte olan robot yarışmalarının bu yılki teması ''Göbekli Tepe'' sloganı da '' Ahican Tarihin Sıfır Noktasında'' oldu.

Bakanlığımız tarafından 2007 yılında başlatılan ''Uluslararası MEB Robot Yarışması'' her yıl bir tema çerçevesinde ve çeşitli kategorilerde yapılmakta. Bu yılın belirlenen teması ''Göbekli Tepe'' olurken, yarışmacılar: Endüstriyel Robot Kol, Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Hızlı Çizgi İzleyen, İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Mini Sumo, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplayan (Caretta Caretta), Labirent Ustası, Tozkoparan Robot (Temel Seviye), Temalı ve Serbest Proje olmak üzere toplam on iki kategoride yarışacak. "Çizgi İzleyen Temel Seviye" ve "Tozkoparan Robot" kategorilerinin eklenmesiyle beraber bu yıl ilk kez ortaokul öğrencileri yarışmaya başvurarak projeleriyle yarışabilecekler.  Yarışmalar 8-10 Nisan tarihleri arasında Şanlıurfa da yapılacak.

Yarışma başvuruları 20 Mart'a kadar "http://robot.meb.gov.tr/internet" adresinden yapılabilecek ve ayrıntılı bilgilere, doküman ve kategori kılavuzlarına ulaşılabilecek.

Bakanlığımızın yaptığı Uluslararası Robot Yarışmaları, mesleki ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, toplumda bu konuda farkındalık oluşturulması, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimlerinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amacını taşıyor.


10-01-2020

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.