BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK PROJESİ HAZIRLAMA SEMİNER GÜNLERİ

TÜBİTAK PROJESİ HAZIRLAMA SEMİNER GÜNLERİ

   Milli Eğitim Müdürlüğümüzün TÜBİTAK projelerinin Ortaöğretim kurumlarına yaygınlaştırılması, özendirilmesi ve yarışma sürecinin tanınması amacıyla 26-27-28 Eylül tarihleri arasında lise ve ortaokul öğretmenlerimiz için düzenlenen ve 26-27-28 Eylül tarihlerini kapsayacak olan seminerler bugün başladı.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz şunları söyledi: “ İlimiz Türkiye genelinde 81 il arasında çok eğitim imkanları açısından şanslı yerlerden birisidir. Özellikle eğitime yatırımlar açısından bütün alt yapısını hemen hemen tamamlamış durumdadır. Akademik başarının arttırılması ile ilgili ise ciddi anlamda çalışmamız gerekiyor. TEOG başarımız iyi iken LYS’de istediğimiz düzeyde henüz değiliz. Önümüzdeki günlerde akademik başarının arttırılmasına yönelik projelere ağırlık vereceğiz.  Bu seminerler bir başlangıçtır bundan sonra da bu proje yazma çalışmalarını devam ettireceğiz. Özellikle TÜBİTAK projelerini çok önemsiyoruz. Öğrencilerimizin proje yapabilme, projeyi geliştirebilme, sonuç alabilme gibi yeteneklerini ortaya çıkarmak istiyoruz. Ben bu seminerin hepinize, eğitim camiasına, öğrencilerimize, hayırlı olmasını diliyorum. Önümüzdeki yıllarda projeleriyle anılan bir il olmayı ümit ediyorum. Hatta en çok proje katılımının olduğu 3 okul ve en çok proje danışmanlığı yapan 3 öğretmen Müdürlüğümüz tarafından ödüllendirilecektir. Okullarımızın  ilgisini bekliyoruz.”

  Daha sonra Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eyüp Artvinli, öğretmenlerle bir araya gelmekten çok mutlu olduğunu dile getirirken, vereceği seminerin içeriği ile ilgili öğretmenlere bilgilendirme yaptı. Eyüp Artvinli, kaliteli çıktıların oluşabilmesi için öğretmenlere iyi bir eğitim verilmesi gerektiğine vurgu yaparken öğretmenlerimiz için bu eğitimin iyi bir fırsat olduğunu, başarılı okullarımızın ödüllendirileceğini ifade etti. Eyüp Artvinli, eğitim olanağını sağlayan Milli Eğitim Müdürümüze ve eğitime katılan öğretmenlerimize teşekkür ederek konuşmasını bitirdi. 

  Protokol konuşmalarının ardından verilen moladan sonra seminer, 4 oturum şeklinde devam etti.  Seminere katılan öğretmenlere katılım belgeleri seminere katıldıkları günün sonunda verilmektedir

.26-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-2016

 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.