BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI FİNALİNDE BOLU SOSYAL BİLİMLER LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÇİFTE BAŞARI

TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI FİNALİNDE BOLU SOSYAL BİLİMLER LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÇİFTE BAŞARI

9-12 Mart tarihlerinde Ankara'da 51.si düzenlenen TÜBİTAK- 2204 Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması bölge seçmelerinde Bolu Sosyal Bilimler Lisesi, Sosyoloji ve Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında Ankara Bölge birincisi olarak Türkiye finallerinde yarışma hakkı elde etmişti.

 

Koronavirüs salgını tedbirleri nedeniyle çevrim içi veya yüz yüze tercihleri arasında Ankara'da jüriye yüz yüze sunum yapmayı seçen öğrencilerimiz TÜBİTAK Başkanlık binasında 7-8 Temmuz'da Türkiye Finali sunumlarını başarıyla gerçekleştirdiler.

 

Özge Türkmen'in hazırladığı, danışmanlığını Fatih Haykır'ın yaptığı "03-05 Yaş Aralığındaki Alfa Kuşağı Çocuklarında Teknoloji Bağımlılığı Üzerine Bir İnceleme: Bolu İl Örneği" adlı proje Sosyoloji alanında Türkiye 3.lüğü kazandı.

Şevval Şayer ve Damla Gülen'in hazırladıkları, danışmanlığını Sedat Kocakaya'nın yaptığı "Edebî Dönem- Anlayış, Yazar-Eser İlişkisinin Kavranmasında Renk Metaforu Destekli Dijital Oyun: O Benimdir, O Benim" adlı proje Türk Dili ve Edebiyatı alanında Türkiye finali değerlendirmesi sonucunda teşvik ödülüne layık görülmüştür. 

 

13-03-2020

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.