BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TRAFİK PARKI DEVİR TESLİM İMZALARI ATILDI

TRAFİK PARKI DEVİR TESLİM İMZALARI ATILDI

 

Bolu Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında Trafik Parkı devir-teslim protokolü imzalandı. Bolu Belediyesi tarafından yapılan ve Salı günü açılışı gerçekleştirilecek Trafik Parkı düzenlenen törenle Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edildi.

Trafik parkı devir- teslim töreninde açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz: “Trafik eğitimi pistinin kazandırılmasındaki vermiş olduğu büyük emekten ve katkıdan dolayı Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin özellikle küçük yaşlarda bu bilinci kazanmaları için Türkiye de bekli de ilk yer. Özellikle ilkokul düzeyinde ve ortaokul düzeyindeki çocuklarımız sadece simülasyon üzerinden değil bundan sonra gerçek anlamda trafik eğitimi alarak trafik konusunda bilinçlenme sağlayacaklar. Bu çalışmaların trafik kazalarının önlenmesi noktasında çok iyi bir çalışma olacağına ümit ediyoruz. Bu gayretiyle bize ve öğrencilerimize sağlamış olduğu fayda dolayısıyla başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum hayırlı uğurlu osun.” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Her yıl trafik haftası kutlamalarında hep ifade edilirdi trafik parkına ihtiyacımız var acaba belediyemiz yapar mı diye. Biz de başlamış demiştik geçen sene Allah’a binlerce şükür ki bu sene bitirdik ve Milli Eğitimin emrine sunuyoruz. Trafik kurallarını küçük yaşta öğrenemezsek ve buna uymazsak hemen hemen küçük bir şehir kadar trafik kazalarında insan kaybettiğimizi görüyoruz. Trafik terörü sayesinde hem bir sürü mal kaybımız var hem çok ciddi anlamda da can kaybımız var. Bunların önüne geçebilmemiz için eğitimli bireyler yetiştirmememiz gerekiyor. Ve şu an eğitimli bireyler yetişmesi içinde eğitilecek mekânların sağlıklı hazırlanması gerekiyor. Evet, baya süreç geçti ama düzgün bir trafik parkı yapıp ve milletimize teslim etmenin onurunu yaşıyoruz. Bolu’nun eksiklerini bir bir tamamlamaya çalışıyoruz. İnşallah Bolu’daki trafik kazalarının azalmasına trafik bilincinin artmasına ölü yaralı ve mal kayıplarının azalmasına vesile olur diyorum. Salı günü de parkımızın açılışı var bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz. Çünkü hep beraber trafik bilincine erişmemiz lazım.” ifadelerini kullandı.

08-05-201708-05-201708-05-201708-05-201708-05-201708-05-201708-05-2017

 

 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.