BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Eğitimde 10.000 Okul

Temel Eğitimde 10.000 Okul

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak aynı zamanda eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek için "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" hayata geçirildi. Okullar arasında farklı nedenlerle oluşan kısmi farklılıkları azaltmayı hedefleyen ve okullarımız arasındaki gelişime açık alanları tespit edip bunları çok yönlü olarak geliştirmeyi amaç edinen oldukça önemli bir projedir. Fiziki altyapı, spor malzemeleri, müzik aletleri, bilgisayar-yazıcı-akıllı tahta gibi teknik cihazlar bakımından nispeten dezavantajlı durumda olan okullarımız bu proje ile her açıdan güçlendirme kapsamına alındı.

            İlimiz genelinde 24 okulun dâhil olduğu bu proje kapsamında okullarımızda bulunan kütüphaneler, donatım-altyapı ve kitap çeşitliliği bakımından zenginleştirildi. Bu okullarımızdaki okul öncesi eğitim sınıflarına erken çocukluk eğitimi malzemeleri temin edildi. Projeye dâhil olan okullarımız Mesleki Eğitime bağlı olan okullarımızla eşleştirilerek Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri tarafından bu okullarımızda, Velilere yönelik Hijyen Eğitimi, Sanat Erken Yaşta Başlar, İlk Yardım, Bugünün Çocukları Yarının Şefleri, Stemle Geleceğimi Planlıyorum gibi birçok alanda etkinlikler yapıldı. Yine proje kapsamındaki bu okullarımıza çeşitli spor malzemeleri, müzik aletleri temin edilerek öğrencilerimizin akademik eğitimleri yanında sanatsal ve sportif yeteneklerini geliştirmeleri için onlara imkân sağlandı. Öğrencilerimizin karnelerini almaları ile birlikte yaz tatili süresince proje kapsamındaki bu okullarımızda tadilat çalışmaları başlayacak olup; yeni eğitim öğretim yılında bu okullarımız çok farklı bir çehre ile öğrencilerimizi bekliyor olacak. Fırsat ve imkân bakımından güçlendirilen bu okullarımızda eğitim alan öğrencilerimiz kendi yeteneklerini ortaya çıkarma ve geliştirme açısından çok daha uygun bir zemine kavuşacak.

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.