BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Komisyonu 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı sene sonu toplantısı, 27 Haziran Pazartesi günü Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz başkanlığında Müdürlüğümüz İzzet Baysal toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Şube Müdürümüz Metin Kandiş,  İlçe Şube Müdürleri, okul müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı.

Toplantıya 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının genel değerlendirilmesi ile başlanırken Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz; toplantının önemine değindi ve şunları söyledi: “ Burada alınan kararlar önümüzdeki yıl yapılacak Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri çalışmalarına ayna tutacaktır.”dedi.

Daha sonra TEOG sınavı sonuçlarını değerlendiren Milli Eğitim Müdürümüz, TEOG sınavında başarımızın yükseldiğini, Türkiye ortalamasının 4-5 puan üzerine çıktığımızı belirtirken TEOG tercihleri için Tercih Danışmanlığı Hizmetinin verileceğini, planlamasının yapıldığını, rehber öğretmenlerin sağlıklı bir yönlendirme yapmaları konusunda duyarlı olmaları gerektiğine vurgu yaptı.Milli Eğitim Müdürümüz velilere, çocuğunun kapasitesi ve neleri yapıp yapamayacağı konusunda da danışmanlık verilmesinin önemine dikkat çekti, tercihleri çok önemsediklerini dolayısıyla rehber öğretmenlerden konu ile ilgili destek istediğini belirtti.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz Bilim Sanat Merkezleri ve  başarının arttırılması konularında şunları dile getirdi:

“ Bilim Sanat Merkezine yönlendirmeler çok önemli, çocuğa uygun olacak şekilde ders planı yapılması gerekiyor.

Başarının arttırılması konusundaki çalışmalar sürdürülmelidir. Bu konuda katkısı olan öğretmenler ödüllendirilecek olup başarının düşmesi durumunda ise düşme nedeni ile ilgili araştırma yapılacaktır.”

Milli Eğitim Müdürümüzün konuşmaları ardından Şube Müdürü Metin Kandiş önümüzdeki yıl yapılacak çalışmaların görüşülmesi konusuna geçti.

 

2015-2016 Eğitim Öğretim yılının genel değerlendirilmesi, 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında yapılacak çalışmaların görüşülmesi, soru ve cevapların ardından toplantı dilek ve temennilerle sona erdi.

27-06-201627-06-201627-06-2016

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.