BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PARDUS BİRİNCİLİĞİMİZ

PARDUS BİRİNCİLİĞİMİZ

Türkiye'nin yerli ve milli işletim sistemi ihtiyacını karşılamak için TÜBİTAK tarafından 2003 yılında geliştirilmeye başlanılan ve adını Anadolu Parsı'ndan alan Pardus projesi bünyesinde pek çok açık kaynak kodlu sistemi barındırıyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüz Pardus işletim istemine geçişini çok kısa sürede tamamlayarak %100 geçiş oranıyla Türkiye'de Pardus kullanımında ilk sırada yer alıyor.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde geçtiğimiz eğitim-öğretim dönemde 47 Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenimize TÜBİTAK işbirliği ile Pardus işletim sistemine geçiş için gerekli eğitimler verildi. Eğitimler sonrasında ilimizde mevcut 1965 etkileşimli tahtanın tümüne Pardus işletim sistemi kuruldu. Bu kurulumların ardından ilimizde Pardus işletim sistemine geçiş süreci tamamlanmış oldu.  Eylül(2019) ayında ilimizde etkileşimli tahta bulunan okullarda görev yapan öğretmenlerimize yönelik olarak Pardus işletim sistemi eğitimleri yapıldı. Verilen eğitimler sonucu sisteme kısa sürede alışılmasıyla Milli Eğitim Müdürlüğümüz ülkemizde %100 geçiş, %87,4 kayıt oranı ile Pardus'a geçiş ve kayıt oranında ilk sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

 

02-01-2020

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.