BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZGÜRLÜĞÜN SESİ BİLAL

ÖZGÜRLÜĞÜN SESİ BİLAL

 

Hz. Muhammed’in ilk müezzini Bilal-i Habeşi´nin hayatını konu alan ´Özgürlüğün Sesi Bilal´ adlı animasyon filmi Bolu Valisi Aydın Baruş, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız İbrahim Kunuk ve HighWay Outlet AVYM Genel Müdürü Dr. M. Arif Tuncer’in katılımıyla düzenlenen etkinlikte izlendi.

Tüm dünyada büyük ses getirmeyi hedefleyen muhteşem animasyon filminin senaryosu, 1400 yıl önce yaşamış özgürlük savaşçısı bir kahramanın gerçek hayat hikayesinden yola çıkarak yazıldı. Hollywood Senaryo ekibinin yaklaşık 2 yıllık bir çalışma sonucu kaleme aldığı ‘Bilal’; İslam aleminde Ezan’ı ilk okuyan Müslüman olarak bilinen Bilal-i Habeş’in çocukluğu ile başlayan ve ömür boyu sürecek olan özgürlük mücadelesinin anlatıldığı muhteşem bir animasyon filmidir.

Özgürlüğün Sesi ‘BİLAL’ filmi, 1400 yıl öncesinden günümüze verdiği mesajlarla, yeryüzünde yaşayan tüm insanlığa; inanç, eşitlik ve özgürlüğün önemini bir kez daha anımsatacak…

 

Bilâl-i Habeşî veya Bilal bin Rebah, Habeşistanlı köle bir ailenin çocuğu olarak Mekke´de dünyaya geldi. İslamiyet´i ilk kabul edenlerden ve bunu açıktan ilan eden ilk yedi kişiden biridir.

07-06-201707-06-201707-06-2017

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.