BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL EĞİTİM REHBERLİK HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ ÇALIŞTAYI YAPILDI

ÖZEL EĞİTİM REHBERLİK HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ ÇALIŞTAYI YAPILDI

 

Bakanlığımız Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce 07.07.2018 tarihinde yürürlüğe giren Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliğinin sahadaki yansımalarını görmek mevcut durumu genel bir değerlendirmesini yaparak yeni bir düzenleme ve iyileştirme yapmak üzere 81 ilde yönetmelikle ilgili çalışma başlatıldı.

İlimizde özel eğitim hizmetleri yönetmeliğini analiz etmek ve değerlendirmek üzere Şube Müdürümüz Saniye Yurtsever başkanlığında bir çalıştay gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Şube Müdürümüz Saniye Yurtsever yaptığı konuşmada ilimizdeki çalışmanın iki aşamada oluştuğunu, çalışmanın ilk aşamasında ilimizdeki özel eğitim paydaşlarından yazılı görüşler istendiğini, ikinci aşamada ise gelen bu görüşlerin ve mevcut yönetmeliğin ayrıntılı bir analizini yapmak üzere, ilimizdeki özel eğitim ile teması olan kurum temsilcilerinden çalışma grupları oluşturulduğunu, çalışma gruplarında yapılan inceleme ve analizler sonucunda oluşturulan raporların değerlendirilerek, ilimizin nihai raporu oluşturulacağını belirtti.

Şube Müdürü Saniye Yurtsever konuşmasının devamında bu çalışma ile özel gereksinimli bireyler için erken çocukluk döneminden başlayarak eğitim kademelerini kapsayan özel eğitim uygulamaları ile birlikte eğitsel tanılama ve değerlendirme süreçlerini içeren konularda iyileştirici ve kolaylaştırıcı bir hizmet modeli geliştirilmesinin hedeflendiğini, böylelikle özel eğitim hizmetlerinin daha sistematik daha değerlendirilebilir ve daha izlenebilir olacağını söyledi.  Çalıştay, Şube Müdürü Saniye Yurtsever’in konuşmasının akabinde grup çalışmalarıyla devam etti.

07-03-201907-03-201907-03-201907-03-2019

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.