BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortak Yazılı Sınav Konu Soru Dağılım Tabloları

Ortak Yazılı Sınav Konu Soru Dağılım Tabloları

Millî Eğitim Bakanlığının 09.09.2023 tarihinde yayınlanan Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği kapsamında ülke, il/ilçe ve okul genelinde ortak yazılı sınavların yapılacağı belirtilmiştir. Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği'ne göre il/ilçe ve okul genelinde yapılacak ortak sınavlar öncesinde konu soru dağılım tabloları öğretim yılı başında her ders için il sınıf/alan zümreleri ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüğü ile birlikte oluşturulup öğrencilerle paylaşılması gerekmektedir. Bu doğrultuda Bolu Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüğü ve il sınıf/alan zümreleri tarafından konu soru dağılım tabloları hazırlanmıştır. Okul genelinde yapılacak ortak sınavlar konu soru dağılım tabloları dikkate alınarak açık uçlu ya da açık uçlu ve kısa cevaplı sorulardan oluşacaktır. Bu sınavlara ait konu soru dağılım tablolarına aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nda 6. sınıf Türkçe ve matematik dersleri ile 9. sınıf Türk Dili ve Edebiyatı, matematik derslerinin 1. dönem 2. sınavları ile 2. dönem 1. sınavları Bakanlığımız tarafından ülke genelinde ortak olarak yapılacaktır. Bu sınavların konu soru dağılım tabloları Bakanlığımız tarafından yayımlanacaktır. Ayrıca Bolu İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurulu'nda alınan karar gereği 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nda Bolu ilinde 7. sınıf fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerinin 1. dönem 2. sınavları il genelinde ortak olarak yapılacaktır. Ülke genelinde ve il genelinde yapılacak ortak sınavlarda 20 tane çoktan seçmeli soru sorulacaktır. 

 

 

Temel Eğitim Kurumları Konu Soru Dağılım Tabloları için TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim  Kurumları Konu Soru Dağılım Tabloları için TIKLAYINIZ.

İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri  Konu Soru Dağılım Tabloları için TIKLAYINIZ.

Mesleki ve Teknik Eğitim Alan Dersleri Ortak Sınavları Konu Soru Dağılım Tabloları için TIKLAYINIZ.

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.