BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖRNEK PROJE MİYAGİ TANITILDI

ÖRNEK PROJE MİYAGİ TANITILDI

 

İlk defa Bolu’da hayata geçirilen, öğrencilere girişimcilik ruhunun aşılanması ve yaşam becerilerinin kazandırılması amacıyla Bolu Bağışçılar Vakfı, Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Koç İlkokulu paydaşlığında yürütülen “Minikler Yaşama Girişiyor” (MİYAGİ) projesinin tanıtım etkinliği Koç İlkokulu’nda yapıldı.

Projenin tanıtım etkinliğine Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Erbayram, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“TÜRKİYE GENELİNE YAYMAK İSTİYORUZ”

Programda konuşan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, “Bu projeyi Türkiye geneline yaymak istiyoruz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde izlenebilir bir proje olduğuna inanıyorum ben bu projenin. Belli bir noktaya geleceğini düşünüyorum. Şu an referans çizgimiz stabil durumda çok iyi izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konunun sürdürülebilir olması gerektiğine inanıyorum.” dedi.

“GİRİŞİMCİLİK İHTİYACINDAN DOLAYI BU PROJEYE BAŞLADIK”

Bolu’da girişimciliğin zayıf olduğunu söyleyen Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram, “Okul öncesi eğitimin fiziki ihtiyacı bittiği için. Onun dışında bir başka sürdürülebilir proje düşünmemiz gerekiyordu. Geçen yıl yaptığımız çalışmalarda girişimciliğin ihtiyaç olduğu ve bunun için Bolu’da girişimciliğin çok zayıf olduğu varsayımından hareket ederek bu beraberliği ele aldık.” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde proje koordinatörleri Yrd. Doç. Dr. Özlem Okyay ve Sınıf Öğretmeni Betül Aydın projenin içeriği hakkında bilgi verdi. MİYAGİ Projesi kapsamında öğrencilerle yapılan etkinliklerin video sunumu izlendi.

AMAÇ GİRİŞİMCİLİK RUHUNUN AŞILANMASI

 Projeyle, çocukların girişimcilikle ilgili farkındalıklarını arttırmak, aile ve toplumla etkili işbirliği becerilerini güçlendirmek amaçlanıyor.  Projenin uygulanması ders saatlerinden bağımsız, öğretmen ve uzmanlar rehberliğinde ve ailelerin katılımıyla olacak. Öğrenciler “MİYAGİ” projesiyle; özgüven, gözlem, girişimcilik, farkındalık, yaratıcılık, empati kurma, sorumluluk alma, karar verme, liderlik ve daha birçok konuda eğitim alacaklar.

 

Program, tanıtım toplantısının ardından MİYAGİ kapsamında okulda oluşturulan atölyelerin gezilmesiyle devam etti.

29-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-2017

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.