BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Opet Mengen Pazarköy Cezmi Bilgin Aşçılık Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Geleceğin Aşçıları ile Buluştu

Opet Mengen Pazarköy Cezmi Bilgin Aşçılık Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Geleceğin Aşçıları ile Buluştu

Opet Mengen Pazarköy Cezmi Bilgin Aşçılık Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi geleceğin aşçı adayları öğrencilerine kavuştu.

 

Mengen Aşçılar Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, aşçı yetiştiriciliği ile ülkemizde ve dünyada önemli bir yere sahip olarak tarihten günümüze kadar Türk Mutfağına öncülük etmiştir.

 

Okulumuzdan yetişen öğrencilerimiz tecrübe ve deneyimleriyle aşçılık mesleklerinde icra ettikleri hünerleriyle ilimizi ve Mengen İlçemizi dünyaya tanıtmış ve bunu sürdürmeye devam etmektedir.

 

Mengen İlçemizin bu ününü ve bu bayrağı daha ileriye taşıyacak yeni nesil şeflerin ve aşçıların yetişeceği bir okul daha Pazarköyde hizmete açıldı.

 

Okulun güçlendirilmesi OPET tarafından gerçekleştiridi. Buna ilave olarak iki adet atölyenin ekipmanları da kullanıma hazır hale getirildi. 

 

Okula, OPET Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Hayırsever Nurten Öztürk'ün babası Cezmi Bilgin adı verildi.

 

Okulumuz, 8 derslikten oluşup, 272 öğrenci kapasiteli, Pastacılık Mutfağı ve Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Uygulama Atölyeleri ile hizmete sunulmuştur.

 

Mengen Pazarköy Cezmi Bilgin Aşçılık Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi açılış törenine, Valimiz Erkan Kılıç, OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, İl protokolü, davetliler ve çok sayıda vatandaşımız katılım sağladı.

 

Program protokol konuşmaları, ödül takdimleri ve kurdele kesimi ile devam etti.

 

Kurdele kesimi sonrası Valimiz Erkan Kılıç, Nurten Öztürk ve protokol üyeleri okulu gezerek öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile bir araya geldiler.

 

Programda, Mengen Aşçılar Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi mezunu dünyaca ünlü aşçılarımız yöresel yemeklerimizin tanıtımını yaparak hünerlerini sergilediler.

26-09-202326-09-202326-09-202326-09-202326-09-202326-09-202326-09-202326-09-2023

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.