BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARIMIZ YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIR

OKULLARIMIZ YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIR

 

 

Salgın koşullarının hafif seyrettiği ya da virüsün hiç görülmediği köy ve benzeri yerleşim yerlerindeki okullarımızda 15 Şubatta başlayacak  yüz yüze eğitimle ilgili tüm hazırlıklar tamamlandı. Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Klavuzu uyarınca maske, mesafe ve hijyen'in sağlanması ile ilgili çalışmalar tamamlanarak okullarımız eğitime hazır hale getirildi.

 

          Bolu İli Umumi Hıfzıssıhha Meclisi'nin 9 Şubat 2021 tarih ve 06 numaralı kararı uyarınca15 Şubat tarihi itibariyle yüz yüze eğitime başlayacak okullarımız;

*Merkez Dodurga Abdi Sın İlkokulu/Ortaokulu 

*Merkez Yıldırım Beyazıt İlkokulu

*Merkez Çobankaya Şehit Murat Paçal İlkokulu/Ortaokulu 

*Merkez Doğancı Ayşe-Yılmaz Becikoğlu İlkokulu/Ortaokulu 

*Merkez Çimento Çaydurt İlkokulu 

*Merkez Alıçören Ortaokulu'dur.

 

6 okulumuzla birlikte, tüm bağımsız Anaokulu ve Özel Eğitim Anaokullarında haftada beş gün yüz yüze eğitim başlayacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) iş birliğinde yürütülen çalışmalar neticesinde ilimiz genelindeki okullarımızın %95'  hazırlıklarını tamamlayarak yapılan incelemeler neticesinde  "Okulum Temiz" belgesi almaya hak kazandı.

Okul içerisinde öğrenci, öğretmen ve diğer çalışanların maske kullanımıyla ilgili belirlenen kurallar ve gerekli uyarılar yazılı ve görsel olarak paylaşıldı. Okullarda temizlik görevlilerinin iş esnasında maskenin yanı sıra eldiven, bone ve benzeri koruyucuları kullanmaları için önlemler alındı. Okullarda belirlenen noktalarda maske, eldiven gibi atıklar için ayrı olmak üzere elle temas etmeden açılıp kapanabilen atık kutuları yerleştirildi.

Salgından korunma yollarıyla ilgili eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri sürdürülmekte olup, özellikle öğrenciler arasında malzeme alışverişi yapılmaması konusunda gerekli bilgilendirmeleri içeren uyarılar ilgili alanlara asıldı.

Ayrıca okullara ziyaretçi kabul edilmemesi başta olmak üzere veliler ve diğer ilgili taraflarca uyulması gereken konular, okulların web siteleri ve diğer iletişim araçları ile duyuruldu.

 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.