BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

OKUL ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

 

 Valimiz Aydın Baruş, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz ve Müdür Yardımcımız İbrahim Kunuk  Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu’na bir ziyaret gerçekleştirerek, hem okulda incelemelerde bulundu hem de öğrencilerle sohbet etti.

 

  Sayın Valimiz 15 Temmuz darbe girişimin ardından “Milletin okulu milletin hizmetinde” sloganıyla Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu olarak toplamda 16 derslikte 144 öğrenci ile eğitim öğretime devam eden okulun  fiziki şartlarını yerinde inceleyerek sınıflara girdi ve öğrencilerle ülke gündemiyle ilgili sohbet etti.

 

Sınıfların Matematik ve Türkçe derslerine girerek öğrencilere yeni okullarından memnun olup olmadığını soran ve okul hakkında görüşlerini alan Vali Baruş, hafızlık eğitimi ve örgün eğitimlerinin ardından öğrencilere hangi meslekleri yapmak istediklerini sordu.   Vali Baruş, "Sizlerin üzerinde ailelerinizin, anne ve babalarınızın, çevrenizdeki insanların, komşularınızın ve sizlere bu imkanları veren, güzel binalarda eğitim görmenizi sağlayan devletimizin hakları var. Bu ülke bizlere çok imkanlar verdi. Bunun karşılığında da sizler daha çok çalışıp başarılı olmalısınız ki ileride güzel meslek sahibi olabilesiniz. Sizler ne kadar başarılı olursanız devletimizi bölmek isteyenler de amaçlarına ulaşmaktan o kadar uzaklaşırlar.” dedi.

Vali Baruş’un sorusu üzerine, doktor, mimar, mühendis, öğretmen gibi meslekleri yapmak istediklerini söyleyen öğrenciler ile Vali Baruş arasında hoş sohbetler geçti.

 

“ŞEHİTLERİMİZİ, GAZİLERİMİZİ ASLA UNUTMAYIN”

 

Sınıf ziyaretlerinde öğrencilere 15 Temmuz darbe girişimini de soran Vali Baruş, öğrencilerin istekli cevapları ve kendisine yöneltilen sorular karşısında memnun oldu. Vali Baruş’un sorularını içtenlikle, bilinçli ve düzgün bir şekilde cevaplayan çocuklara Vali Baruş, “15 Temmuz’un bizim için, ülkemiz için ne anlama geldiğini asla unutmayın. Diğer unutulmaması gereken bir konu da devletimizin ve milletimizin birliği için  şehit olan, gazi olan  vatandaşlarımız. Onları da asla unutmayın. Allah ülkemize bir daha bu günleri göstermesin. İşte sizin gibi bilinçli, çalışkan nesillerimiz sayesinde çok ileri bir ülke olacağız. Allah sizlere zihin açıklığı versin” şeklinde konuştu.

 

Vali Baruş, ziyaret ettiği bir başka sınıfta da  Türkçe dersinde anlatılan İstiklal Marşı konusunda öğrencilere sorular sordu. İstiklal Marşımızın kıtalarını öğrencilere soran Vali Baruş, öğrencilere ayrıca Vali’nin görevlerini, ilde ne işler yaptığını da anlattı.

 

Sayın Valimiz öğrenciler ve öğretmenlerle yaptığı sohbetlerin ardından huzurlu bir yıl dileyerek okuldan ayrıldı.

 

Okulumuza, idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize yeni öğretim yılında başarılı ve huzurlu bir yıl diliyoruz.

23-09-201623-09-201623-09-201623-09-201623-09-201623-09-201623-09-201623-09-2016

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.