BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL SERVİS ŞÖFÖRLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

OKUL SERVİS ŞÖFÖRLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

 

Taşımalı eğitim sistemi kapsamında öğrencileri taşıyan okul servis araç sürücülerinin uyacakları kurallar ve gösterecekleri davranışlar konusunda Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından şöförlere eğitim verildi.

 

Atatürk Ortaokulunda 150 araç sürücüsü yapılan seminere katılırken, toplantıda Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Kunuk, Maarif Müfettişi Mehmet Baş, Ulaştırma Müdürlüğü, Jandarma ve Emniyet Trafik Tescil yetkilileri de konuşma yaptı.  Seminerde taşıtlarda aranacak şartlar, taşımacıların yükümlülüğü, sürücülerin uyacakları kurallar ve gösterecekleri davranışlar, öğrencilere sürücülerin hitap etme ve konuşma usul ve esasları  belirtildi. Emniyet ve Jandarma yetkilileri ise öğrenci taşıyan servislerin trafikte nasıl seyretmeleri ve trafik kuralları hakkında bilgiler aktarırken, kurallara daha çok uyulması konusunda taşımalı eğitim kapsamındaki şoförlere bilgiler verildi.

 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.