BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL İDARECİLERİYLE TELEKONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ

OKUL İDARECİLERİYLE TELEKONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Sağlık Müdürü Dr. Seraceddin Çom, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz’e iki kurum arasında ortaklaşa yapılan çalışmaların konuşulduğu bir ziyarette bulundu. Görüşmenin ardından  Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz ve İl Sağlık Müdürü Dr. Seraceddin Çom ilimizde bulunan okul idarecileriyle telekonferans görüşmesiyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda ilk olarak söz alan Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, eğitim öğretim yılının ikinci döneminin sınav dönemi olduğunu ve sınavlara iyi hazırlık yapılmasını istedi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında uygulanan protokolün uygulanması gerektiğine işaret etti. Okullarda yapılan şiir dinletileri ve sosyal aktivitelerin arttırılması talimatını verdikten sonra ‘Beyaz Bayrak’ projesi hakkında ön bilgi verdi. 

İl Sağlık Müdürü Dr. Seraceddin Çom, iki kurum arasında ortak yürütülen çalışmalar kapsamında okullarımızın beyaz bayrak sahibi olması için bir ekip oluşturulacağını ve bu ekibin okullara ziyarette bulunacağını belirtti. İlimizde bulunan okulların hijyen koşullarına bakıldığında çok iyi durumda olduğuna değinen Çom bunun” Beyaz Bayrak”la simgeleştirilmesi gerektiğini söyledi.

BEYAZ BAYRAK NEDİR?

 Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından, okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi amacıyla yürütülen proje çerçevesinde, temizlik açısından 100 üzerinden 90 alan okullara beyaz bayrak verilmektedir. Bu çerçevede iki Bakanlığın yetkililerince denetlenen okullarda, yapılan değerlendirme sonucunda 90 ve üzerinde puan alan okullara, sağlık ve temizliği simgeleyen beyaz bayrak ve sertifika verilecek. Bu belge 2 yıl süreyle geçerliliğini olacak, kontroller de bu süre içinde devam edecektir.

15-02-201715-02-201715-02-201715-02-201715-02-2017

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.