BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

 

Bolu Kültür Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda okul güvenliği toplantısı yapıldı. Toplantıya Bolu Valimiz Sayın Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe, İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri ve okul aile birlikleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda kurum amirleri okulların güvenliklerinin sağlanması konusunda yapılan çalışmaları sundu.

KURUM AMİRLERİ SUNUM YAPTI

Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe; eğitim öğretim istatistikleri, okulların güvenliği, güvenlik kameraları ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemi entegrasyonu verilerini davetlilerle paylaştı. İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol; bağımlılıkla mücadele ve halkı bilinçlendirme, AMATEM çalışmaları ve sigara bırakma danışmanlık merkezleri konularında bilgi sunumu yaptı. İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik; okullarda alınan güvenlik tedbirleri, akran ve mahremiyet eğitimi ve okul önü servis uygulama çalışmalarını anlattı. İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan; okullarda alınan tedbirleri, risk analiz değerlendirmeleri, denetimler ve okul geçit görevlileri eğitimleri çalışmaları hakkında bir sunum yaptı.

“BİR DEVLETİN EN KIYMETLİ DEĞERİ MADDEN VE MANEN İYİ YETİŞMİŞ SAĞLIKLI GENÇLERİDİR”

Kurum amirlerinin sunumlarının akabinde konuşan Bolu Valimiz Sayın Ahmet Ümit, “Bir devletin en kıymetli değeri madden ve manen iyi yetişmiş sağlıklı gençleridir. Anne babaların da en değerli varlığı evladıdır. Ne yazık ki bazen içten ama çoğu zaman dıştan oynanan oyunlarla milletler ve gençleri üzerinde yıkıcı planlar yapılmaktadır. Tarih boyunca cephelerde bizleri yenemeyenler nasıl tarihten silebiliriz diye çalışmışlardır. Edebimizle, ahlakımızla, manevi ve maddi değerlerimizle, kültürel değerlerimizle uğraştıktan sonra böl, parçala, yut noktasına getirmişlerdir. Ne yazık ki bunun karşısında bizim de içimizde onlara çanak tutan onlara ilgi alaka duyanlar olmuştur. Biz her türlü müskiratı özelliği olan maddeyi yok bilen, esasında sevgi ve saygı olan bir milletin, derin bir kültürün, büyük bir inancın insanlarıyız. Bizim inancımıza göre ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’. Ama ne yazık ki karısını döven, sevdiğini öldüren ne olduğu belirsiz insanlar da içimizde var.

“ÇOCUKLAR BİZE MİLLETİMİZİN EMANETİDİR”

Ne yazık ki bugün dünyanın en büyük belası bağımlılık. Avrupa’da, Amerika’da, Asya’da ve ülkemizde başka bir ifadeyle uyuşturucu. Ne yazık ki bizim ülkemizde de bu konu önemli bir problem. Bugün bağımlılığın ve uyuşturucunun ne fena bir şey olduğunu hep birlikte kavramış bulunuyoruz. Bağımlılıkla mücadele çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sizden beklentimiz çocuklarınızla ve kurumlarıyla yakından ilgili olmanız ve bu illete bulaşmalarına fırsat vermemenizdir. Böyle bir tehlike hissettiğinizde her zaman bize ulaşabilirsiniz. Bu durumu gören devletimiz, İçişleri Bakanlığımız bir dizi tedbirler aldı. Çıkarmış olduğu genelge ve emirlerle öğrencilere yönelik okul güvenlik tedbirlerinin alınması talimatını verdi. Bütün illerimizde ve ilimizde İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile birlikte Valililerin koordinesinde Okul Güvenlik Tedbirleri adı altında bir dizi çalışmalar yapıldı. Bizler çok önemli bir sorumluluğu sahibiz. Çocuklar bize milletimizin emanetidir. Emanete ihanet değil riayet etmemiz gerekiyor. İnsana dokunacağız, çocuğa dokunacağız. Sizden ricam hepiniz aile birlikleri ve velilerle toplantı yapın ve analardan babalardan çocuklarıyla oynamalarını, kaynaşmalarını isteyin. Aksi takdirde çocuğun ruhuna giremiyoruz.

“ÇALIŞAN BİR NESİL YETİŞTİRMEYE ÇALIŞALIM”

Her şeyden önce çocuklarımızla ilgilenelim, gerçekten samimi olalım. Nefret eden değil seven, somurtan değil gülen, sorun değil çözüm üreten, kavga eden değil uzlaşan, doyumsuz değil kanaatkar olan, günü kurtaran değil, kaliteye önem veren, tembellikle değil çalışarak kazanan, nankör değil teşekkür edebilen, küstah değil özür dileyebilen, sadece iyi bir gelecek için değil geçmişine ve milletine karşı borcunu ödemek için bütün gücüyle çalışan bir nesil yetiştirmeye çalışalım. Kendisiyle toplumuyla, kültürüyle, tarihiyle, milli ve manevi değerleriyle barışık, huzurlu, azimli ve nitelikli kişilikler yetiştirmeye çalışalım.” dedi.

Program katılımcıların hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

 07-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-2019

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.