BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Okçuluk Benim Sporum" Bolu İşbirliği Protokolü İmzalandıTürkiye'de okçuluğun yaygınlaşmasının ve gelişmesinin önündeki engellerin kaldırılması, antrenör eksikliği yaşanan okçuluğa ilgi duyan herkesin bu sporu icra edebilecekleri ortam ve imkanların artırılması amacıyla 2018 yılında hayata geçirilen "Okçuluk Benim Sporum" projesi kapsamında Bolu'da protokol imzalandı.

Bolu Valiliği, Bolu İl Mili Eğitim Müdürlüğü ve Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Okçular Vakfı arasında imzalanan protokol kapsamında, il genelinde faaliyet gösteren okullarda eğitim gören ve okçuluğa ilgi duyan öğretmen ve öğrenciler bu spora daha rahat ulaşarak kendilerini profesyonel antrenörler eşliğinde geliştirme imkânı bulacak.

Protokol töreninde konuşan Bolu Valisi Ahmet Ümit, okçuluk sporunun bizim tarihimizdeki en önemli sporlardan olduğuna değinerek, okun sadece bir silah değil aynı zamanda bir eğitim unsuru olduğunu belirtti. 

Yapılan konuşmaların ardından Bolu Valisi Ahmet Ümit, Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerafettin Çilkara ile Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız, Bolu'nun "Okçuluk Benim Sporum" projesine dahil olduğu protokolü imzaladı.

 

07-06-2021

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.