BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERE TÜRKÇE KİTABI TESLİM EDİLDİ

ÖĞRETMENLERE TÜRKÇE KİTABI TESLİM EDİLDİ

 

Bolu’da eğitim öğretim gören 1353 Yabancı uyruklu öğrencinin akranlarıyla eşit şartlarda eğitim görmelerini sağlamak amacıyla açılan Türkçe kurslarında görev alan öğretmenlere kaynak kitap teslimi yapıldı.

50. Yıl İzzet Baysal Ortaokulunda yapılan kitap teslimine Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Kunuk, Milli Eğitim Müdürlüğü Araştırmacısı Fuat Gürleyen, Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Öznur Akkaya Okul Müdürü Tamer Özkan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Öznur Akkaya “Bağışçılar Vakfı Bolu şehrinin ileri gelen iş insanlarının kurduğu bir vakıf. Biz sizler gibi okullara ve diğer derneklere yardımlarda bulunuyoruz. Bütün üyelerimizin selam ve sevgilerini getirdim sizlere. Sizinle tanıştığıma memnun oldum.” dedi.

Araştırmacı Fuat Gürleyen projenin detaylarını anlattığı konuşmasında “Misafir öğrencilerimizin Türkçe öğreniminde eksiklik gördük. Bu eksikliği tamamlamak için Bolu Valiliği onayıyla Milli Eğitim Müdürlüğü’müz adına bu projeyi başlattık. Projede görev alacak öğretmenlerimizin tespitini yapıp okullarımızda kurslar açtık. Kitaplarımızın alımında geç kaldık. Bu geç kalmayı durumunu telafi etmek için Bağışçılar Vakfı devreye girdi. Kitaplarımızı şimdilik sadece öğretmenlerimize verdik. Ancak yakın zamanda Hayat Boyu Eğitim ve UNİCEF tarafından öğrencilerimizin kitapları dağıtılacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Kunuk yaptığı yaptığı konuşmada “Bu sene Türkçe’nin en iyi şekilde öğretilebilmesi için Fuat Hocamızın bir projesiyle 28 okulumuzda kurs açtık. Özellikle Türkçe’nin öğretilmesinin önemli bir konu olduğunu biliyoruz. Bağışçılar Vakfı öğretmenlerimizin kitap ihtiyacını karşıladı. Vakfımıza teşekkür ediyorum. Bu projede yer alan Fuat Hocamıza da teşekkür ederim. Sizlere Türkçe’yi daha iyi konuşmanınız için eğitim veren öğretmenlerimizin bu süreç sonucunda amaçlarına ulaşacaklarından eminim. Projenin başarıya ulaşmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların akabinde Türkçe öğretimi için öğretmenlere Bolu Bağışçılar Vakfı tarafından alınan kitaplar teslim edildi.  

21-12-201821-12-201821-12-201821-12-201821-12-201821-12-201821-12-2018

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.