BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER SAĞLIKLI BESİNLERLE BÜYÜYECEK

ÖĞRENCİLER SAĞLIKLI BESİNLERLE BÜYÜYECEK

 

“Ne yesek ne içsek sağlıklı büyüsek” projesinde resmi imzalar atıldı. 3-6 yaş grubu çocuklarda obeziteyle mücadele edilmesi, sağlıklı beslenme alışkanlıklarını yaparak, yaşayarak kazandırma ve yemek hazırlama aşamasında aktif rol alarak öğrenme amacıyla Bolu Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Bolu Bağışçılar Vakfı Anaokulu, iş birliğine giderek önemli bir projeyi hayata geçirdi.

Bolu Bağışçılar Vakfı Anaokulunda bir araya gelen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Öztürk ve Okul Müdürü Ceyda Ceren Eraktaş, “Ne yesek ne içsek sağlıklı büyüsek” projesi protokolünü imzalandı. Gerçekleşen protokol töreninde Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğu da hazır bulundu.

Projeyle 3-6 yaş grubu çocuklarda obeziteyle mücadele edilmesi ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmak amaçlanıyor.

MİNİK ÖĞRENCİLER 2’ŞER KEZ MUTFAĞA GİRECEK

 

İmzalanan “Ne yesek ne içsek sağlıklı büyüsek” projesi protokolü gereği; Bolu Belediyesi Mayıs ayına kadar aşçılık kursu mutfağının kapılarını Bağışçılar Vakfı Anaokulu öğrencilerine açacak. Minik öğrenciler 2’şer kez mutfağa girerek kendileri için sağlıklı yiyecekler hazırlayacaklar ve sağlıklı beslenmenin püf noktalarını öğrenecekler.

06-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-2017

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.