BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİCE “19 MAYIS”LARA BİRLİK VE COŞKUYLA…

  NİCE  “19 MAYIS”LARA BİRLİK VE COŞKUYLA…

            Bugün 19 Mayıs 2016.  Düşünceden, uygulamaya geçişin hareket noktası. Bugün 19 Mayıs 2016. Mustafa Kemal´in Samsun´da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 97. yılına ulaşmasının yıl dönümü

            Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır 19 Mayıs.

           19 Mayıs, sadece Türk millî kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır.
           19 Mayıs, gençlik; gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.

                    “ Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım, gözüm arkada kalmayacak. “

                    “Küçük Hanımlar, Küçük Beyler!

                      Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.”

                “Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar.” diyor Mustafa Kemal.

Tembellik yasak size,
Parolanız ileri,
Dünyaya örnek olsun,
Çalışkan Türk gençleri.

 

 Gençliğim,

                Sağlam kafan, sağlam vücudunla

                Barışı korumalı, sevgiyi yaymalısın cihana.

                Günü aşmak borcun,

                Çağdaş uygarlığı taşımalısın vatana.

 

Sevgili gençler, 

        “Siz Türk’e istiklâl aşkını veren, Kara Fatmaların, Nene Hatunların, Yalnız Efelerin; Siz “Ya istiklal ya ölüm diyen: Antepli Şahinlerin, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin, Seyit Onbaşıların; Siz tarihi tarih yapan Barbarosların, Ulubatlı Hasanların, Yavuzların, Atatürklerin soyundansınız.”

         Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır. 

         Unutmayınız ki sizler: Atatürk´ün eserlerinin temel taşısınız.
         Unutmayınız ki: her 19 Mayıs´ta, Samsun´dan, elden ele Ankara´ya koşturulan bayrağımız, rengini, siz asil Türk evladının damarlarındaki asil kandan almaktadır. 
         Unutmayınız ki “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.”

         Sözde değil, bu özde duygularla, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; siz gençlerimizin bayramını tebrik ediyoruz.

         19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bolu’da da coşkuyla kutlandı.19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem’in konuşması ile devam eden törene Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Kunuk, Şube Müdürleri Recai Yörük, Mustafa Güldemir, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, Bolu Spor Başkanı Savaş Abak, öğrenciler, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

          Çelenk Sunma Programının ardından halk oyunları gösterileri için Kent Meydanına geçildi. Etkinlikler, Kent Meydanındaki stantların gezilmesi ile devam etti.

          19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları gün boyu coşkuyla sürdü.

 

20-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-2016

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.