BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Cemil SARICI'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Müdürümüz Cemil SARICI'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

23 Nisan 1920'de İstiklal Harbimizi büyük özveriyle yönetip zaferle taçlandıran ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin açılışı, tarihimizin önemli dönüm noktalarındandır. Ulusal bağımsızlığımızdan ödün vermeme gayesi etrafında kenetlenen meclisimiz, özellikle zor zamanlarda milli birlik ve beraberlik içinde nelerin başarılabildiğinin en güzel örneğini de sunmuştur. Ayrıca bu özel gün, yarınlarımızın güvencesi olan çocuklarımıza dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan bağımsızlık armağanıdır.

Sevgili öğrencilerim,

100. yıl dönümünü büyük bir iftiharla kutladığımız bu anlamlı günde, siz çocuklarımızın bayramını okullarımızda beraber kutlamayı arzu ederdik. Ancak dünyayı etkileyen Covid-19 virüsü sebebiyle süreci en az hasarla ve hızlı bir şekilde atlatıp sağlık ve güven içerisinde hayatımıza devam edebilmek için evlerimizde kalmamız önem arz etmektedir.

Hayatın eve sığdığı bu dönemde egemenlik ve özgürlüğün anlam ve kıymetini daha fazla fark ettik.

Sevincinizi ve coşkunuzu yitirmeden bu bayramı evlerinizde yapacağınız etkinliklerle kutlayacaksınız. Sosyal medyada paylaşacağınız etkinliklerde sizlerin canlılığını ve neşesini görmek bizleri ziyadesiyle mutlu edecektir.

Bu düşüncelerle Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ilk Meclisimizin açılışında emeği geçen herkesi, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

Bayramınız kutlu olsun.

 

                                                                                                                      Cemil SARICI

                                                                                                                            Milli Eğitim Müdürü

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.