BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Cemil SARICI'nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Müdürümüz Cemil SARICI'nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

101 Yıl önce İstiklal Harbimizin meşalesinin yakıldığı gün olan 19 Mayıs, tarihimizin önemli dönüm noktalarından biridir. Kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, köylüsüyle şehirlisiyle "Ya İstiklal Ya Ölüm" parolasının al kanlarımızla yazılışının başlangıç günüdür 19 Mayıs. 

Kor halindeki istiklâl sevdasının zor zamanlarda, toplumsal birliktelikle nasıl alevlendirildiğinin resmidir 19 Mayıs.

Esaretten kurtulmak için değil, esarete düşmemek için Gazi Mustafa Kemal önderliğinde verilen bu mücadelede  birlik ve beraberliğin gücü, ümidin sesi, mukaddesata bağlılığın derecesi, vatan sevgisi, ve bağımsızlık sevdası hiç kuşkusuz belirleyici etken olmuştur.

Sevgili gençler!

Sizler, milletimizin bünyesindeki asil kanın ifadesi, gelecek ümidimizin yegane adresisiniz.

Mustafa Kemal'in, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 2. yıl dönümü olan 30 Ağustos 1922'de, Dumlupınar Savaşı'nın kazanıldığı alanda yaptığı konuşma hepimize önemli sorumluluklar yüklemiştir: "Gençler! Cesaretimizi arttıran ve sürdüren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfanla insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. 

Ey yükselen nesil! 

Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk. Onu yücelterek yaşatacak olan sizsiniz."  

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. 

 

                                               

Cemil SARICI

Milli Eğitim Müdürü

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.