BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİMAR İZZET BAYSAL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDEN MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET

MİMAR İZZET BAYSAL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDEN MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET

 

  Bu yıl 47.si düzenlenen TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Teknolojik Tasarım dalında “ 3D Yazıcı Teknolojisinin Araştırılması ve 3D Yazıcı Yapılması” isimli Proje ile Türkiye’de ikinci olma başarısını elde eden Mimar İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve danışman öğretmenleri Milli Eğitim Müdürümüze nezaket ziyaretinde bulundular.

  Öğrencilerin yeni üretimi olan  MİMRO isimli robotları ile kısa sunum gerçekleştiren Mimar İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz,   robot ve diğer  teknolojik projeleri ile ilgili Milli Eğitim Müdürümüze bilgilendirme yaptılar.

  MİMRO miniplan insansı robotun 17 servo motor tarafından hareketi sağlanmakta olup üzerinde servo motor  sürücü ve sp 8266 elektronik kartı ile yönetilmektedir. Ayrıca yazılımı açık kaynak kodlu olup Mimar İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından geliştirilmiştir. MİMRO’nun plastik aksanları yine okul tarafından üretimi yapılan 3D yazıcı tarafından basılmıştır. MİMRO, otonom olarak kendi başına hareket ettiği gibi, w-lan üzerinden de kontrol edilebilmektedir. MiMRO insansı robotu Mimar İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mikrodenetleyici derslerinde materyal olarak kullanılmaktadır.

 

  Harun Alagöz ve Adem İşcan isimli öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz Hakan Demir ve Berat Uzun danışmanlığında hazırladıkları Projeleri ile ilimizi en iyi şekilde temsil eden Lisemiz çalışmalarına her gün bir yenisini ekleyerek projelere daha fazla öğrencinin katılımını sağlamakta olup ilimizin yalnızca eğitim dalında değil bilim ve teknoloji alanında da gelişmesine ön ayak olmaktadır.

Kendilerini teşekkürlerimizle birlikte tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

01-06-201601-06-201601-06-201601-06-201601-06-201601-06-2016

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.