BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM PERSONELİ BAYRAMLAŞTI

MİLLİ EĞİTİM PERSONELİ BAYRAMLAŞTI

1 Temmuz Cuma günü Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz,  Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları ile bir araya gelerek çalışanlarla bayramlaştı.

Bayramlaşma öncesinde konuşma yapan Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, konuşmasında Milli Eğitim Müdürlüğünün diğer kurumlara nazaran çok büyük bir kurum olduğunu, yaklaşık 50.000 öğrencisi, 4000 öğretmeni ve diğer kurum çalışanlarının bulunduğu bir kurumda sıkıntıların, sorunların olmamasının mümkün olmadığını, o nedenle sorunları konuşarak, anlaşarak gidermenin daha iyi olacağını ifade etti.

Yusuf Cengiz, Bolu’ya geldiği zaman Bolu’nun eğitim alt yapısı olarak çok fazla sorunu olmadığını gördüğünü, önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde tüm okulların ilkokul ve ortaokul şeklinde ayrılacağını, pedagojik olarak eğitim öğretime daha uygun hale getirmek için yeni binalar yapmanın gerekliliğini belirtirken binaların mimarisinin çocukların psikolojisinde çok etkili olduğunu vurguladı.

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “ Alt yapı sorunlarımız olmadığından dolayı,Bolu Milli Eğitimde başarı odaklı, başarı eksenli bir çalışma başlatacağız, bunun işaretleri görülmeye başlandı; TEOG sonuçlarında bir sıçramamız mevcut, verilere göre Türkiye genel ortalamasının 4-5 puan üzerindeyiz, bunu YGS,LYS sınavlarında devam ettirmek istiyoruz. Ortaöğretim ayağında meslek liseleri,anadolu liseleri ile ilgili bir çalışmamız olacak, burada başarıyı daha arttırmaya çalışacağız. Türkiye genelinde mesleki eğitimin ortaöğretime oranı  %45’e %55’tir. Bolu’da mesleki eğitim %60 ortaöğretim %40 şeklindedir. Bu, tam da Avrupa Birliği standartlarına uygun bir yapıdır. Avrupa’da bu oran %65’e %35’tir. Türkiye de buna doğru evriliyor.”

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, ortaöğretim kurumları ile ilgili başarıyı arttırma hedefinde olduklarını Fen lisesi ayarında en az 10 okulun olmasını istediğini ayrıca çocuklarımızın değerlerimizle bütünleşerek büyümesine ve gelişmesine odaklanmamız gerektiğini bunun için proje tabanlı, akademik ve sosyal kültürel çalışmalarla yola devam edeceklerini ifade etti.

Yusuf Cengiz konuşmasının devamında şunları dile getirdi: “ Ben takım çalışmasına inanan bir insanım. Ve bu takım çalışması başarıya giden yolda hep birlikte, beraber hareket etmek zorundayız. Takım ruhu içinde çalışmamız gerekiyor. Tek başına hiçbir şeyim, ama ekip olarak, arkadaş olarak takım olarak biz çok işler yapabiliriz. Mesela futbolun kitleler tarafından sevilmesinin nedeni takım oyunu olmasıdır.  Bu olmazsa olmaz. “

Yusuf Cengiz, misyonumuzun belli olduğunu; 5-18 yaş arasındaki çocuklara hizmet etmek; öğretmenin, personelin, hizmetlinin,müdürün, şube müdürünün bütün derdinin çocuklarımıza kendi milli manevi tarihi kültürel değerlerimizi aktararak hem bir mesleğe hazır hale getirebilmek, hem de vatana millete faydalı birer birey haline getirmek olduğunu belirtti.

Eğitim öğretim ve kurum işleyişi ile ilgili genel bir değerlendirmenin ardından Milli Eğitim Müdürümüz çalışanlarla bayramlaşarak çalışanlara çikolata ikram etti.

 

01-07-201601-07-201601-07-201601-07-201601-07-201601-07-2016

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.