BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN ÖĞRENCİLERE YGS MESAJI

 Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz.     
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN ÖĞRENCİLERE YGS MESAJI

            Değerli Öğrenciler,

       12 Mart Pazar günü gireceğiniz Yüksek Öğretime Giriş Sınavı, sizler için sadece bir basamak.

Biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüştüğünü göreceksiniz. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Bu sebeple sizi mutlu edecek sonuca, siz karar vereceksiniz. Bizler, size inanıyor ve güveniyoruz.

İnşallah bir yıl boyunca yaşadığınız stres, sıkıntı ve mücadelenizin karşılığını hak ettiğiniz şekilde alacaksınız. Sınav öncesi ve sırasında rahat olun, heyecan yapmayın. Sınav öncesinde İyimser olmaya ve her zaman olumlu düşünmeye önem verin, rahat hareket edin ve etrafınızda sizi sınavla ilgili kaygıya düşürecek ve telaşlandıracak ortamlardan uzak durun. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü o kadar rahat kullanırsınız. Sınavdan korkmayın. Bu  sınavı başarıyla geçeceksiniz ve aynı başarıyı haziran ayında yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) girerek tekrarlayacaksınız. Kendinize inandığınız ve güvendiğiniz sürece başaramayacağınız engelin bulunmadığına inanıyorum.

        Değerli Öğretmenlerim ve Değerli Veliler,

Bu sınav, gençlerimizin üzerinde strese ve gerilime neden olmamalıdır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, bütün bir bir yıl boyunca özveriyle çalışıp birçok alışkanlığınızdan vazgeçerek YGS’ye hazırlandıklarına şahitsiniz. Öğrencilerimizin uzun çalışmaları sonunda yaşamlarını şekillendirmek için üniversiteyi kazanması, eğitimlerine mutlu olacakları bir yükseköğretim kurumunda devam etmesi en büyük dileğimizdir.”

     Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavı çocuklarımızın kişiliğini değil başarılarını ölçen bir sınavdır.

Bu zor yıllarında öğrencilerimizi bilgileriyle donatan siz öğretmenlerimize, onların üzerindeki baskılardan yorulup ara sıra yaptıkları taşkınlıklara hoş görüyle yaklaşan idarecilerimize ve en önemlisi onların bütün nazını çeken velilerimize de teşekkür etmek istiyorum. Unutmayalım ki Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavı çocuklarımızın kişiliğini değil başarılarını ölçen bir sınavdır. Sınav sonucunda alacakları puan her ne olursa olsun, onlara her zaman destek olalım ve ne kadar değerli olduklarını hissettirmeyi unutmayalım.

 Bizim gençlerimizden beklentimiz : Dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmalarıdır. Onların bu yolculuğunda, onlar için doğru modeller olarak yanlarında yürüyelim.

Değerli Öğrencilerim ,hepinize kolay gelsin diyor, başarılar diliyorum

 

 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.