BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe'nin yeni eğitim öğretim yılı mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe'nin yeni eğitim öğretim yılı mesajı

Sevgili öğrenciler, değerli meslektaşlarım, kıymetli velilerimiz,

2019-2020 Eğitim ? Öğretim Yılı'na başlamanın mutluluğunu, sizlerle birlikte idrak ediyoruz.

Akşamdan siyaha boyadığım pabuçlarım, anacığımın elleriyle ütülediği okul formam, itinayla kaplayıp çantama yerleştirdiğim defterlerim dün gibi aklımda. Her yeni öğretim yılında, okula ilk kez başlayan minik kalplerin atışını duyuyor ve o kalplerin sorumluluğunu taşıyorum.

Evrak çantamla evimden çıkıp okula gittiğim günlerin hatırası ve tebeşir kokusuna duyduğum hürmetle, en az meslektaşlarım kadar heyecanlıyım. Öğretmenlik mesleğine vatanımıza, bayrağımıza, milletimize bağlılığımızla bağlıyız.

İlk, orta ve lise kademelerinin her birinde okuyan birer evlat sahibi baba olarak, ben de bir veliyim. Velilerimizin kaygılarını anlıyor, endişelerini paylaşıyor ve tüm bunların ortadan kaldırılması için ekibimle birlikte dur-durak bilmeden çalışıyoruz.

Bugün yeni açılan iki lisemizde, Turgut Özal Anadolu Lisesi ile Gölyüzü İzzet Baysal Anadolu Lisesi'nde de ders başı yapılıyor. Bolumuz'a hayırlı olsun .

Sorgulayan, özgür düşünen, dijital okuryazarlığı ve yabancı dili gelişmiş, 21.yüzyıl becerilerine, STEM yaklaşımına, kodlama ve robotiğe hâkim, beceri atölyeleri vasıtasıyla yaşamın her alanında kendini idame ettirebilecek donanımda, aynı zamanda örf ve adetlerimizi yaşatarak kültürümüze sahip çıkan bireyler yetiştirmek başlıca arzumuz ve hedefimizdir.

Bu vesileyle, yeni eğitim-öğretim yılının ilimize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisiyle, saygılar sunuyorum.

Yasin TEPE

Bolu Milli Eğitim Müdürü

09-09-2019

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.