BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YUSUF CENGİZ’İN KARNE MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YUSUF CENGİZ’İN KARNE MESAJI

 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılını bugün tamamladık. İlimiz genelinde yaz tatiline başlayacak olan 3976 öğretmenimiz ve 48886 öğrencimizin tatil sevinçlerini paylaşıyorum. Tüm çalışmalarımız, yarınımızın güvencesi olan çocuklarımızı ve gençlerimizi yeni Türkiye yolunda, ilerlemeye açık, araştıran ve sorgulayan, bilginin hâkimi bireyler olarak yetiştirmek içindir.

 

Değerli öğrencilerimiz,

Karnenizdeki notları bir yıl boyunca yaptığınız çalışmaların değerlendirmesi olarak görün. Zayıf yönlerinizi güçlendirmek için bu tatili fırsata çevirin. İnternette, bilgisayar ve televizyon karşısında olmak yerine ailelerinizle zaman geçirin. Akrabalarınızı ziyaret edin. Sosyal etkinliklere katılın, kişisel gelişiminizi arttıracak faaliyetlerde bulunun. Çevremizdeki tarihi ve kültürel mirasımız olan yerleri, müzeleri gezin.

Sayın velilerimiz,

Sizler, en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz. Onların iyi bir eğitim alması, kişiliklerinin gelişmesi, şekillenmesi ve iyi bir geleceğe hazır olmaları için büyük özveride bulundunuz. Bugün, çocuklarımız karnelerini alıyor. Her şeyden çok önemsediğimiz varlıklarımızı yargılamak, kişiliğini zedeleyici ifadeler kullanmak çocuklarımızda tamiri imkânsız hasarlar oluşturur. Çocuklarımıza güvenip eksiklerin telafisi yoluna gitmek, başarıyı beraberinde getirecektir.

Kıymetli meslektaşlarım,

Sizler üstün gayret ve özverili çalışmalarınızla ülkemiz ve geleceğimiz için önemli olduğunuzun bilinciyle başarılı bir yılı daha geride bıraktınız. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız için yaptıklarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

Bu duygularla, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyor, kendilerini en kalbi duygularla selamlıyorum.

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.