BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR VEKİLİ İBRAHİM KUNUK’UN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR VEKİLİ İBRAHİM KUNUK’UN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 

Yarınlarımızın ümidi öğrencilerimizi vatanını seven, insan hakları ve demokrasiyi özümsemiş, aklın ve bilimin ışığında milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi için durmadan, yorulmadan görevini fedakârca ifa eden öğretmenlerimiz hepimiz için ayrı bir öneme sahiptir. Kendine ve topluma faydalı insanlar yetiştirmek yolunda, tüm engelleri aşarak sevgiyle çalışan öğretmenlerimiz önemli bir misyonu gururla yerine getiriyorlar.

Ülkemizde insanımızın yarınlarımızın mimarı öğretmenlerimize olan inancı ve desteği tamdır. Öğretmene saygıyı temel alan bir kültürün temsilcileri olarak bizler, onlara olan minnet borcumuzu hiçbir zaman layıkıyla ödemeyeceğimizin farkındayız.

Öğretmenlerimiz; vatanımızı aydınlık bir istikbale hazırlayan,  yarının büyük ve müreffeh Türkiye’sinin mimarları! Şefkatle dokunduğunuz yürekler her daim sizi hatırlayacak. Bu milletin evlatları, umudu, ilhamı, sanatı kısacası insan olmayı, tek ses, tek yürek bir olmayı sizden öğrenecek.

Biz öğretmenler; toplumdaki huzursuzluklar, problemler ve olaylara karşı kendimizi korumak için duvarlarımızı yükseltmek yerine, bulunduğumuz çevreyi yaşanabilir bir konuma getirmenin mücadelesi içerisinde bulunmalıyız.

Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bugünde, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden tebrik ederken emekli öğretmenlerimize sağlık, terör saldırılarında kaybettiğimiz şehitlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.