BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Yüzyüze Eğitime Geçişin Ayrıntılarını Açıkladı

Bakan Selçuk, bugün saat 10.00'da yüzyüze eğitime geçiş sürecine dair basın açıklaması yaptı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Yüzyüze Eğitime Geçişin Ayrıntılarını Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk yapmış olduğu basın açıklamasında, okulların yüzyüze eğitime geçiş süreci ile ilgili önemli bilgiler aktardı.

Köy okullarımızın tüm kademelerde 15 Şubat'ta yüz yüze ve tam zamanlı olarak açılmasına karar verildiğini belirten Selçuk, "15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarını da tam zamanlı açma kararı verdik" dedi.

"1 Mart'tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak.1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam edecek" 

Bakan Selçuk, "Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir." ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin okullarda yüz yüze eğitime katılımlarının geçen dönemde olduğu gibi yine velilerin kararına bağlı olacağını belirten Selçuk, "Yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimiz için şubat ayı içerisinde aşı uygulamasının yapılması planlanmaktadır." diye ifade etti.

Sınavlar konusuna da değinen Bakan Selçuk, lise öğrencilerinin birinci dönemden kalan sınavlarının mart ayı içerisinde planlanarak yüzyüze  gerçekleştirileceğini belirtti. Ayrıca farklı sınıf düzeyleri ve okul kademelerinde de il bazlı olarak yüz uyüze eğitime başlanmasıyla ilgili kararların da alınabileceğini belirten Selçuk, salgının seyrinin ve vaka sayılarının her gün takip edilerek yeni kararların alınabileceğini belirtti. 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.