BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce yürütülmekte olan ''Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında etkinlik düzenlenmesi konusunda 05.03.2021 Cuma günü Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda koordinasyon toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Müdürümüz Cemil Sarıcı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muvafık Kılıç ve mesleki ve teknik Anadolu lisesi müdürleri katıldı.

Toplantıda ''1000 Meslek Lisesi  Sanatsal  Etkinliklerde  Buluşuyor'' Sosyal Etkinlik  Uygulama Esaslarında belirtilen etkinliğin konusu "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamındaki okullarda eğitim gören öğrencilerimizin, Bolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından,  öğretmenleri rehberliğinde sanatsal bilgi ve deneyim aktarılması boyutunda yapılacak iki aylık çevrim içi (online) etkinlik çalışmasıyla sanatsal üretim yapacak hale getirilmeleri, ortaya çıkacak ürünlerin online platformlarda sergilenmesi, derecelendirilmesi ve ödüllendirilmesi, ''1000 Meslek  Lisesi  Sanatsal  Etkinliklerde  Buluşuyor'' Sosyal Etkinlik  Uygulama Esaslarında belirtilen  Etkinliğin amacı olan Bolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri önderliğinde gerçekleşecek sanatsal etkinliklerle "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında bulunan okullardaki öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini ve sosyal etkileşimlerini sağlaması konuları görüşüldü.

Güzel Sanatlar Liseleri'nde gönüllü  öğrencilerden oluşan, 1000 okul projesi kapsamındaki okullarımızda öğrenim gören sanata eğilimli ve gönüllü öğrencilerine haftada iki gün resim ve müzik alanında bilgi ve deneyimlerini aktaracak, onların söz edilen iki alanda sanatsal ürünler ortaya çıkarmasına destek olacak, müzik eseri icrası videosu veya plastik sanatlar ürünü şeklinde ortaya çıkacak eserler çevrim içi (online) platformlarda sergilenecek, derecelendirilecek ve ödüllendirilecektir.

 "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamındaki öğrenciler, Bolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin kendi sanatsal bilgi ve deneyimlerini öğretmen rehberliğinde aktaracakları iki aylık çevrim içi (online) etkinlik kurslarıyla, resim ya da müzik ses icrası (Türk müziği, halk müziği ve batı müziği) alanlarında çalışmalar yapacak ve bireysel anlamda sanatsal üretim yapacak hale getirileceklerdir. Güzel Sanatlar Liseleri ve "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında bulunan okulların öğrencileri arasından gönüllülük esasıyla belirlenecek olanlar teşvik edilecek ve bu sosyal etkinliğe katılmaları sağlanacaktır.

Güzel Sanatlar Liseleri öğrencileri tarafından, gözlemci öğretmenler eşliğinde, "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında bulunan okulların öğrencilerine 01 Mart ? 31 Nisan 2021 tarihleri arasında çevrim içi (online) olarak haftada iki kez, birer saat olmak üzere resim veya müzik ses icrası üzerine eğitim verilecektir

İki ay sürecek olan çevrim içi (online) sanat eğitimine katılacak öğrencilerin, seçtikleri branşta (resim veya müzik ses icrası) temel bilgileri aldıktan sonra, birer eser ortaya çıkarmaları teşvik edilecektir.

 

05-03-202105-03-202105-03-2021

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.