BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEHMETÇİĞE DESTEK BÜYÜYOR

MEHMETÇİĞE DESTEK BÜYÜYOR

 

Bolu İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu ile Cadde AVM işbirliğiyle Mehmetçiğe destek sergisi düzenlendi. Halk Eğitim Merkezinde çalışmalarını sürdüren öğretmenlerin ve 20 kursiyerin emekleriyle üretilen 56 eser Cadde AVM‘de Zeytin Dalı Harekatı’na destek için sergilendi.

MEHMETÇİK YAZIP 2582’YE MESAJ ATTILAR

Bolu Valisi Aydın Baruş ve eşi Nagehan Baruş Hanımefendi, Bolu Belediye Başkanı Alaadddin Yılmaz, Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Metin Eştürk, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Milli Eğitim Şube Müdürü Yücel Taşdemir, Halk Eğitim Merkezi müdürü Kenan Öztürk, okul müdürleri ve davetliler katıldı. Sergilenen eserlerin satışından elde edilecek gelirin Mehmetçik Vakfına bağışlanacağı sergide davetliler, telefonlarından MEHMETÇİK yazıp 2582’ye göndererek Türk Silahlı Kuvvetleri’ne destek oldular.  

“BİZİM İÇİN MÜCADELE EDİYORLAR”

Serginin Mehmetçiğimizin mücadele gücüne güç katmasını dileyen Bolu Valisi Aydın Baruş, “Bugün çok anlamlı bir vesileyle bir araya geldik. Mehmetçiğimiz Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nda vatanımızın bütünlüğüne kast eden teröristlere karşı canını ortaya koyarak mücadele ediyor. Şu ana kadar 41 Mehmetçiğimiz ve jandarmamız bu harekatta şehit oldu. Bu harekatın ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Orada mücadele eden kardeşlerimiz, bizim burada huzur içinde hayatımızı sürdürebilmemiz için mücadele ediyor. Başımızı yastığa koyduğumuzda onlara dua etmeden onların başarısı için temennide bulunmadan uykuya dalarsak bizim için büyük kayıp olacaktır. Bizler, onlar için dualarımızı esirgememek durumundayız. Mehmetçiğimize olan ruhi yakınlığımızı ifade etmek üzere burada Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde çalışan öğretmenlerimizin ve kursiyerlerimizin gösterdiği duyarlılık takdire şayan. Bu sergi vesileyle de Mehmetçiğimize dualarımızı göndereceğiz. Bu sergiye katılanlardan ricamız verilen telefon numarasına mesaj atarak katkıda bulunmak ve sergilenen eserlerden satın almak istediklerini alarak Mehmetçik Vakfına destek olmalarıdır. Böylece askerimizin yanında olduğumuzu tüm dünyaya haykırmış olacağız.” diye konuştu.

 

06-03-201806-03-201806-03-201806-03-201806-03-201806-03-201806-03-201806-03-201806-03-2018

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.