BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BOLU TERCİH GÜNLERİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

LİSE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BOLU TERCİH GÜNLERİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

LİSE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BOLU ÜNİVERSİTE TERCİH GÜNLERİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevinde 22 üniversitenin katılımı ile lise öğrencilerine yönelik Bolu Üniversite Tercih günleri etkinliği düzenlendi.

 

 

SİZLER KENDİNİZİ ÇOK DAHA İYİ TANIYORSUNUZ.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ “TEOG sınavlarından bu yana hangi alanda daha iyiyim hangi alanda daha zayıfım bir swot analizi yapmışsınızdır. Bu konuda fırsatlarım nedir, avantajlarım nedir,  dezavantajlarım nedir, nerede ne eksiğim var bunları sizler daha iyi biliyorsunuz, sizler kendinizi çok daha iyi tanıyorsunuz.

BU TERCİHİNİZ SİZİN HAYATINIZA YÖN VERECEK

12 yıllık birikiminden bahsediyoruz. Bu tercihiniz sizin hayatınıza yön verecek. Doğru tercih yapmak zorundasınız. Bizim zamanımızda bu şekilde etkinlikler, rehber öğretmenler yoktu. Tamamen kendi kendimize tercih yaptık. Bizler biraz daha profesyonel olsun istedik. Burada hocalarımız sizleri aydınlatacaklar, tercihleriniz noktasında, hangi üniversitelerde daha başarılı olabilirsiniz, bu konuda sizlere bilgi verecekler. Buradaki hocalarımızı iyi dinlemenizi istiyorum. Hayatımı hangi üniversitede daha iyi şekillendirebilirim. Bunun kararının vereceksiniz. İnşallah buradaki tavsiyeler sizlerin önünü aydınlatacak. Sınavda sizlere başarılar diliyorum. Sizlerin en güzel yerlere gelmenizi istiyoruz. Bolu ili olarak bizim hedefimiz. İlk 10 a giren iller içinde olmak.” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmasının ardından 8 eğitim görevlisi tarafından, 26 liseden 1837 öğrenciye seminer verildi.  22 üniversite tarafından hazırlanan standlar öğrencilere tanıtıldı. Standları ziyaret eden Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, ziyaretini sonlandırarak etkinlik alanından ayrıldı

06-05-201606-05-201606-05-201606-05-2016

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.