BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSE MÜDÜRLERİYLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

LİSE MÜDÜRLERİYLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

 

17 Kasım Perşembe günü Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevinde ilimizdeki Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarımız müdürleri ile akademik başarıyı ve kaliteyi arttırma amaçlı bir  değerlendirme toplantısı düzenlendi. Şube Müdürümüz Mustafa Güldemir’in organize ettiği Toplantıya Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, Şube Müdürümüz Mustafa Güldemir, il ve ilçelerimizdeki 14 lisemizin müdürleri katıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz yaptığı konuşmada:

“Bolu genelinde  okullarımızda çok fazla yapısal sorunumuz  yok; karşılaştığımız teknik aksaklıkların da önüne geçeceğiz.  Bizim üzerinde durmamız gereken en önemli konu   akademik başarımızı daha yüksek seviyelere nasıl çekeceğimiz.Öğrencilerimizin YGS ve LYS  başarısı bizim için çok önemli ;bu amaçla zümrelere yönelik toplantılarımızı arttırıyoruz ki okullarımızın başarı durumlarını görelim. Bu toplantıda da her okulumuzun başarı grafiğini, eğitim durumunu ayrı ayrı inceleyip analiz edeceğiz.”dedikten sonra şunları ekledi: .

“Değerli idareci arkadaşlarımız, okullarınızdaki zümre toplantılarına özellikle katılın her zümrede başarıyı nasıl daha fazla arttırabiliriz konulu konuşmalar yapın. Öğretmenlerimizin proje üretmeleri konusunda yönlendirici davranın. AB,TUBİTAK ,Marka projelerine katılım sağlayın.Duyurulan yarışmalara kesinlikle ilgi gösterin ,zümre başkanları bu tarz duyuruların takipçisi olsun.Aynı zamanda okullarınızda kültürel ve sportif etkinliklere de ağırlık verin;öğrencilerimizin okulu sevince , her ihtiyacını okulda bulunca daha başarılı olacağını unutmayın.”dedi.

Toplantının devamında lise  müdürlerimiz okullarının son 3 yıldaki başarı grafiğini, eğitim durumu göstergelerini, öğrencilerin temel derslerdeki net istatistiklerini, okullarının yapmış olduğu projelerini ve sosyal faaliyetlerini  hazırlamış oldukları sunumlarla anlattılar.

17-11-201617-11-201617-11-201617-11-201617-11-201617-11-2016

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.