BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÖROĞLU YAZARLIK OKULU 2 GELİYOR

KÖROĞLU YAZARLIK OKULU 2 GELİYOR

 

Bolu Valiliği’nin himayesi ve Bolu Belediyesi’nin destekleriyle Milli Eğitim Müdürlüğümüzün geçtiğimiz yıl geleceğin yazarlarını ve şairlerini yetiştirmek amacıyla başlattığı “Köroğlu Yazarlık Okulu Projesi” bu yıl da imzalanan protokolle devam edecek.

Düzenlenen imza törenine Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz Muvafık Kılıç katıldı.

KÖROĞLU’NUN TOPRAKLARINDAN ÖNEMLİ İNSANLARIN ÇIKMASINA VESİLE OLURUZ

2. "Köroğlu Yazarlık Okulu" projesi için başkanlık makamında düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bunu Milli Eğitim’in doktora çalışması gibi algılamak lazım. Bu seneki çalışmalarda ortaöğretim olduğu gibi üniversite öğrencilerini de katıyoruz. İnşallah Bolu’muza ve ülkemize hayırlı katkıları olur, bizlerde Köroğlu’nun topraklarından önemli insanların çıkmasına vesile oluruz” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZİN TALEPLERİNE KAYITSIZ KALAMADIK

İmza töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, “Köroğlu Yazarlık Okulu Projesi çalışmalarını geçen yıl 4 kategoride yürütmüştük. Bu çalışmalar dışında Türkiye’de bilinen yazarlarla medeniyet söyleşilerini gerçekleştirdik. Özellikle öğrencilerimizden gelen yoğun talebe kayıtsız kalamadık ve projemizi devam ettirmeye karar verdik. Projemize bu sene geçen yılki 4 atölyeye ek olarak güzel sanatlar atölyesini oluşturduk. Şiir kategorisinde Adem Karafilik, hikaye kategorisinde Güray Süngü, deneme kategorisinde İbrahim Eryiğit, portre kategorisinde Fahri Tuna, güzel sanatlar kategorisinde ise Osman Süroğlu eğitim verecekler. 21 Kasım’da Köroğlu Yazarlık Okulu çalışmalarının ilk toplantısını gerçekleştireceğiz. Projemize katkılarından dolayı Valimiz Aydın Baruş’a ve Belediye Başkanımız Alaadddin Yılmaz’a teşekkür ediyorum.” dedi.

GÜZEL SANATLAR 5. ATÖLYE OLACAK

 

Geçen yıl ilimizdeki liselerden seçilen öğrencilerin şiir, hikaye, düşünce-deneme ve biyografi-portre atölyelerinde ders alıp alanında tanınmış sanatçılarla medeniyet söyleşilerinde buluşmuştu. Yıl boyunca süren çalışmaların sonunda ise kendi eserlerinden oluşan 2 kitap yayınlamışlardı. Projeye bu yıl 5. atölye olarak güzel sanatlar dahil olacak.

15-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-2017

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.