BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIZILAY HAFTASI ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

KIZILAY HAFTASI ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay etkinlikleri kapsamında Kızılay Bolu Şubesi ve Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde bu yıl en çok kan bağışı yapan vatandaşlara ve okullarımızda “Vatan Sevgisi ve Kızılay” temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.


Programa Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, Kızılay Bolu

 

Şube Başkanı Abdullah Danışman,İl Sağlık Müdürü Mahmut Arık, İl Müftüsü İzani Turan, Okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Programda açılış konuşmasını yapan Kızılay Bolu Şube Başkanı Dr. Abdullah Danışman bir sunumla Kızılay hakkında bilgi verdi. Kızılay’ın yaralı Osmanlı askerlerine yardım etmek için 1868’te Hilal-i Ahmer adıyla kurulduğunu, Cumhurbaşkanlığı himayesinde bulunan Kızılay’ın mensubu olmanın gurur verici olduğunu, yönetime geldikleri günden bu yana yoğun bir program uyguladıklarını söyleyen Danışman, ilk olarak ramazan ayında yapılan yardımları anlattı. Ardından 15 Temmuz tarihinde ülke olarak yaşanan kötü tecrübe sonrası tutulan demokrasi nöbetlerinde Kızılay’ın meydanları boş bırakmayan vatandaşların yanında olduğunu ve ihtiyaçların giderildiğini söyleyen danışman, 28 gün boyunca aralıksız olarak Bolu Kızılay’ının bu görevi yerine getirdiğini söyledi.


Vali Aydın Baruş konuşmasında, Kızılay’ın köklü bir kuruluş olduğunu söyleyerek, dünyanın neresinde olursa olsun ırk, din, dil renk ayırımı yapmadan insanlığa hizmet ettiğini, Kızılay’ın arkasında büyük bir millet olduğunu bilerek yardıma koştuğunu söyledi. İyilik yapmanın bu milletin sahip olduğu en büyük meziyetlerden biri olduğunu ifade etti. Türk Milletinin de aziz vatanı için gereken fedakarlığı yapmaktan kaçınmayacağının altını çizdi.

 

Türk milletinin çekinmeden vatanı için kanını verebileceğine ve kan bağışının önemine değindi. Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına eşiyle birlikte kendisinin de katılacağını belirten Aydın Baruş, vatandaşların da kan bağışı konusunda duyarlılık göstereceğine inandığını ifade etti.
 
Konuşmaların ardından bu yıl en çok kan bağışından bulunan vatandaşlara ve “Vatan Sevgisi ve Kızılay” temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Resim yarışmasında 1. Olan olan Hacı Bayram Veli İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Asude Şimşek  ödülünü Bolu Valisi Sayın Aydın Baruş’un elinden aldı. Hacı Bayram Veli İmam Hatip Ortaokulu adına Müdür Yardımcısı Muhittin Öztürk’e ödülünü Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu verdi . Yarışmada 2. olan 50. Yıl İzzet Baysal Ortaokulu öğrencisi Tuğçe Ün’e  ödülünü Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz verdi. Yarışmada 3. Olan Mili Egemenlik Ortaokulu öğrencisi İsmet Balcı’ya ödülünü Kızılay Bolu Şube Başkanı Abdullah Danışman verdi. 

 

Ödül töreninin ardından “Vatan Sevgisi ve Kızılay” temalı resim yarışmasında dereceye giren eserlerden oluşan sergi gezildi.

 

 

03-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-2016

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.