BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAYNAK YAYIN UYARISI YAPILDI

KAYNAK YAYIN UYARISI YAPILDI

 

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, okullarda öğrencilere “yayın aldırılmaması” konu başlığıyla uyarıda bulunmasının ardından bir uyarı da Bolu Valiliği’nden geldi.

Yazıda Milli Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği’nde “Bakanlık tarafından belirlenmeyen ders kitapları ile okutulacak diğer eğitim araçları öğrencilere aldırılamaz.” maddesinin olduğu belirtildi.

“Söz konusu madde hükmüne ve Bakanlığımızca daha önceden yapılan duyurulara rağmen özellikle yabancı dil derslerine yönelik okullarımızda yardımcı materyallerin( öğrenci çalışma kitabı, öğretmen ve öğrencilere kaynak ve yardımcı olacak basılı ve elektronik ortamdaki her türlü ders araçları) sınıf içerisinde kullanıldığı bu materyallerden ödev verildiği ve dolayısıyla velilerin de eğitim materyallerini almaya mecbur kaldıkları bakanlığımıza ulaşan bildirimlerden anlaşılmaktadır.” ifadelerine yer verildi.

AKSİ UYGULAMALARDA İDARİ İŞLEM BAŞLATILACAK

Mevzuat hükümlerine uyularak öğretmen ve öğrencilere dağıtımı yapılan ders kitapları dışındaki diğer yardımcı materyallerin; okullarda ve kurumlarda reklam ve tanıtımının yapılmasına izin verilmemesi, öğrencilerimize aldırılmaması ve velilere maddi külfet oluşturacak uygulamalardan kaçınılması gerektiği aksi uygulamalarda bulunanlar hakkında gerekli idari işlemlerin yapılacağı bildirildi.

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.