BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARDEŞ OKULLAR LÖSEMİYİ TANIYOR

KARDEŞ OKULLAR LÖSEMİYİ TANIYOR

 

LÖSEV (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı) Sosyal HizmetleR Birimi Temsilcisi Merve Can, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz’i ziyaret ederek vakfın yürüttüğü Kardeş Okullar Projesi’ni tanıttı.

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, ziyaretten ve vakfın çalışmalarından memnuniyet duyduğunu ifade ederek, eğitim camiası olarak bu duyarlılığı desteklediklerini söyledi.

Proje kapsamında illerdeki okullara gidecek LÖSEV ekibi, sivil toplum ve sosyal sorumluluk bilincini geliştirerek geleceğin duyarlı bireylerinin yetişmesini sağlamak amacıyla kanserden korunma yolları ve sağlıklı beslenme konularında öğrencilere eğitim verecek.

DAYANIŞMA MEKTUPLARLA BÜYÜYOR

Projede ayrıca öğretmenler ve öğrenciler eşliğinde LÖSEV standlarının kurulması, bu standlarda tanıtıcı broşürlerin yanı sıra iyileşen gençlere iş ve annelerine rehabilitasyon imkanı sağlayan atölyelerde üretilecek el ürünlerinin satışından elde edilecek çocukların ücretsiz tedavilerine aktarılacak. Öğrenciler ve Lösemili çocuklar arasında mektup ağı oluşturularak dayanışma ve duygu paylaşımı sağlanacak.

 

LÖSEV, 1998 yılından bu yana Lösemili çocukların tedavisi amacıyla onlarca çalışanı, binlerce lösemili çocuk ve aileleri ve binlerce gönüllüsüyle çalışmalarını devam ettiriyor. 

17-11-201717-11-201720-11-2017

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.