BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kapalı Köy Okulları Artık ''Köy Yaşam Merkezi'' Olarak Hayat Buluyor

Kapalı Köy Okulları Artık ''Köy Yaşam Merkezi'' Olarak Hayat Buluyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Köy Yaşam Merkezi" projesi sayesinde ülke genelinde olduğu gibi Bolu'muzda da kullanılmayan okul binaları bu proje ile yeniden aktif hale geliyor. Köyde yaşayan ebeveynlerin de bu projeden faydalanması hedeflenirken eğlenerek öğrenmeleri sağlanmaktadır.

Merkez Dağkent Mahallesinde hayata geçirilen Köy Yaşam Merkezinde velilerimiz kendi ilgi alanlarına göre Halk Eğitim Merkezince açılan kurslardan yararlanırken bölgede bulunan küçük yaştaki çocuklar da halk oyunları, zekâ oyunları gibi kurs imkânlarından istifade ediyor. 

Dağkent Köy Yaşam Merkezinde bulunan "Bilgi Evi"nde araştırmaya ve okumaya ilgi duyan velilerimiz ve çocuklarımız kendilerine sakin ve huzurlu bir çalışma ortamı bulabiliyor.

 Doğa ile iç içe olan ''Dağkent Köy Yaşam Merkez''inde bulunan kuş evleri, köpek kulübeleri ve kümesler sayesinde çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren hayvan sevgisi aşılanıyor. 

İlimiz merkez ilçe ve ilçelerinde kapalı bulunan Köy ilkokullarından şartları uygun olanlarda köy ilkokulları veya anasınıfları açılıyor.

 

Dağkent ''Köy Yaşam Merkezi'' Videosu için tıklayınız. 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.