BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İZZET BAYSAL ŞÜKRAN GÜNLERİ BAŞLADI

İZZET BAYSAL ŞÜKRAN GÜNLERİ BAŞLADI

 

Kurduğu vakıf aracılığıyla köy sağlık ocaklarından hastanelere, kreşlerden üniversiteye, camilerden huzurevlerine 135 tesis yaptıran ve 5 Mart 2000´de hayatını kaybeden hayırsever iş adamı İzzet Baysal için her yıl düzenlenen ´İzzet Baysal Şükran Günleri´ başladı.

Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi´nin katkılarıyla Bolu Kent Konseyi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında ilk olarak Bolu Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik tarafından Atatürk Anıtı´na çelenk konuldu. Ardından İzzet Baysal´a Saygı Yürüyüşüne başlandı. Yürüyüşte öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde ellerindeİzzet Baysal bayrakları ve okul flamalarıyla yerini aldı.

Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve AİBÜ Rektör V. Prof. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu’nun İzzet Baysal Heykeline çelenk koyması ile başlayan törende Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İZZET BABA,DİLLERDE DUA,GÖNÜLLERDE VEFA…

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, törende amcası için yazdığı mektubu okudu. Baysal, “Bolululara adadığın bunca eğitim ve sağlık tesisini, hepimiz biliyoruz ki onlardan hiçbir şey beklemeden karşılıksız verdin. “Ama işte bir kere daha görüyorsun, onlar da sana en değerli karşılığı böyle güzellikler ile veriyorlar: Sana adadıkları bu şükran günlerinde sevgilerini veriyorlar, her faniye nasip olmayan unutulmazlığın örneğini veriyorlar… Senin için her şeyden mühim olduğunu bildiğim, vakfına sahip çıkmayı biliyorlar” ifadesini kullandı.

Prof. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile bilgiler vererek “Hayırla andığımız İzzet Baysal, Bolu’da sayısız eser, unutulmayacak bir isim bırakmıştır. Geriye bırakmış olduğu eserler ve kurmuş olduğu vakıf, hep devam edecek, İzzet Baysal adı da hiç unutulmayacaktır.” dedi.

SAYGI SANA, ŞÜKRAN SANA ,SEVGİ SANA…

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Kimi hayır adamı, kimi hayırların efsanesi dedi. Gerçek sıfatı halk verdi. O, Bolunun İzzet Babası oldu. Saygı sana, şükran sana, sevgi sana. Mekânın cennet, ruhun şad olsun İzzet Baba. Sağlıktan eğitime Bolu’nun aydınlığı oldunuz. Yaşamın penceresinden baktığımızda seni görüyoruz. Yaşlıların dermanı, hastaların can suyu, şifası oldunuz.” dedi.

ADIN KALBİMİZDE…

Bolu Valisi Aydın Baruş yaptığı konuşmada :“İzzet Baysal hayatta iken Bolu için yapmış olduğu iyiliklerle yetinmemiş, kendisinden sonra da bu hayırların devamını sağlamak üzere kurmuş olduğu vakıf müessesesiyle eğitimden sağlığa Bolu halkının ve gelecek nesillerin yaşamına etki eden yüzlerce eserin ortaya çıkmasına imkan sağlamıştır. Baysal’ın Bolu insanına bırakmış olduğu miras sadece maddi eserlerden ibaret değildir. O, zorluklar karşısında yılmadan çalışarak alın teriyle kazanma, bu kazanımlardan içinde yetiştiği toplum ve topraklarında yaşadığı ülke için karşılıksız olarak vazgeçme anlayışını bizlere miras bırakmıştır. Bu mirası örnek alan hayırsever insanlarımız sayesinde bugün Bolu her alanda yeni eserler kazanmaktadır. Hayırseverliğin timsali saygıdeğer büyüğümüz; “Bolu halkı ve yeni nesillerimiz bizlere emanetin olan eserlerine sahip çıkma sorumluluğunu yerine getirmeye, senin adını kalplerinde ve zihinlerinde yaşatmaya devam edecektir.” dedi.

İzzet Baysal Şükran günleri; konserler, fuar açılışları, sokak etkinlikleri,ödül törenleri ve çeşitli etkinliklerle devam edecek.

11-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-2017

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.