BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

 8 Aralık Perşembe günü ilimiz merkez ve ilçelerde bulunan pansiyonlu okulların okul müdürleriyle Müdürlüğümüz İzzet Baysal Toplantı Salonunda İş Sağlığı Güvenliği konulu bir toplantı gerçekleştirildi.

 Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen yangınları değerlendirmek ve ilimizde yaşanması muhtemel olumsuzlukları önlemek amacıyla yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, Müdür Yardımcımız İbrahim Kunuk, Müdürlüğümüz İSG birimi uzmanları ve okul müdürleri katıldılar.

 Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz toplantıda yaptığı konuşmada: “Merkezdeki yurtlarda ve okullarda tespitlerimiz yapılıyor bunun dışında özel öğretim kurumlarına bağlı özel öğrenci yurtlarının denetimi için de bir komisyon oluşturduk. Arkadaşlarımızın raporları doğrultusunda gerekli eksiklik ve risklerin giderilmesi için ödenek talebinde bulunacağız. Sizlerin de okul ve yurtlarımızdaki güvenlik sıkıntıları konusunda hassas davranmanızı istiyorum. Okullarda ve pansiyonlarda bulunan yangın merdivenlerinin kapısını kilitlemeyin bunun hiçbir şekilde savunulacak tarafı yok, okullardaki yangın tüpü ve yangın hortumlarının bakımlarını, elektrik tesisatlarının kontrollerini ve bakımlarını düzenli olarak yapın. Uyarı levhalarını eksiksiz bir şekilde uygun yerlere asın, gerekli tedbirleri alın.” dedi.

 İSG Uzmanlarımız tarafından hazırlanan sunumla, okul müdürlerine yangına karşı binalarda bulunması gereken asgari düzenlemeler konusunda bilgiler verildi.

 Toplantının sonunda okullarda karşılaşılan sorunlar üzerine soru ve cevaplarla fikir alışverişinde bulunuldu, çözüm önerileri üzerinde duruldu.

08-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-2016

 

 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.