BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizden 4 Proje Teknofest'te Yarışıyor

İlimizden 4 Proje Teknofest'te Yarışıyor

İlimizde farklı okullarımızda öğrenim görmekte olan öğrencilerimizin hazırlamış olduğu projelerimiz (İSTANBUL HAVACILIK, UZAY VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ) TEKNOFEST'te yarışıyor.

İstanbul Atatürk Havaalanında yapılmakta olan festivalde, farklı okullardan öğrencilerimiz aşağıdaki projeleriyle yer almaktalar.

Danışmanlığını Birol Genç'in üstlendiği, Altındağ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencilerimizden Rümeysa Akıtürk ve Fatma İrem Bilen tarafından hazırlanan; araçlarda kullanılan güneşliklerden güneş enerjisi yardımı ile enerji üretimi temalı proje TEKNOFEST'te ilgi gördü.

Danışmanlığını Mehmet Çeltek'in üstlendiği, Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerimizden Ömer Uludağ ve Görkem İlke Doğan tarafından hazırlanan; doğrudan kullanımı sağlığa zararlı göl, yağmur sularını güneş enerjisi kullanarak, filtreleme yöntemi ile arıtan cihaz tasarımı temalı projesi TEKNOFEST'te sergilenmekte.

Sevinç Demir Tümen danışmanlığında, Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Görkem İlke Doğan ve Yiğit Efe Çamurcuoğlu tarafından hazırlanan; eğitim alanında matematik okuryazarlığını geliştirmeyi hedefleyen dijital zeka oyunları projesi TEKNOFEST'te ilgi gören bir diğer projemiz oldu.

Orhangazi Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Efsa Berrak Cengil tarafından hazırlanan ve danışmanlığını Tarık Otu'nun üstlendiği, geri dönüşüm projesi; plastik atıkları geri dönüştürerek 3D yazıcı ham maddesi üreten ve bu süreçte karbondioksit ayrıştırması yapan tasarımları ile TEKNOFEST'e katıldı.

Ayrıca ilimizden çok sayıda öğrenci ve öğretmenimiz de TEKNOFEST'i ziyaret ederek alarak bu heyecanı yerinde yaşamaktadır.

Bolu Eğitim Ailesi olarak tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz.

 

22-09-202122-09-202122-09-202122-09-202122-09-2021

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.