BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDEKİ ANAOKULU MÜDÜRLERİYLE TOPLANTI DÜZENLENDİ

İLİMİZDEKİ ANAOKULU MÜDÜRLERİYLE TOPLANTI DÜZENLENDİ

İlimizdeki anaokul müdürleriyle 16 Kasım Çarşamba günü Mebrure İlhan Bağışgil Anaokulunda  bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, Şube Müdürümüz Recai Yörük  ve ilimizdeki anaokulu müdürlerimiz katıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz yaptığı konuşmada:

Okul öncesi  eğitim okul ve kurumlarının onarımı ile bu alanda yapılacak olan yatırımlardan bahsetti.  Yusuf Cengiz,  okul/kurum müdürlerinden özellikle projelere katılmaları konusunda hassas davranmalarını istedi. Bu konuda Bolu’nun Türkiye sıralamasında ön sıralarda yer alması gerektiğini vurguladı. Bunun dışında Milli Eğitim Müdürümüz okullarda gerçekleştirilecek sosyal faaliyetlerden, sene sonu yapılacak olan kapanış toplantıları ve etkinliklerden söz etti.

Daha sonra Şube Müdürümüz  Recai  Yörük yaptığı bilgilendirme konuşmasında şunları söyledi:”Okul öncesi eğitimde toplamda  11 tanesi Bolu merkezde olmak üzere 19 anaokulumuz var, 4313 öğrenci eğitim öğretime devam etmektedir. Okul öncesinde okuma oranımız %90 seviyelerinde böylelikle ülke genelinde durumumuz çok iyi . Kırsal kesimleri de dahil ettiğimizde bu oran  %70 seviyelerine düşüyor ki bu değer  şehirler arasındaki orana  kıyasla çok yüksek bir rakam. Bolu’da 3 yaş gurubunda 22, 4 yaş gurubunda 52,  5 yaş gurubunda 75 şubemiz var. Ana sınıfları da dahil ettiğimizde toplamda 276 şubemiz var. “ dedi.

 

Karşılıklı konuşmalarla devam eden toplantıda okul müdürleri karşılaştıkları sorunları dile getirdi. Karşılıklı bilgi alış verişinde bulunuldu.

 

 

17-11-2016

 

 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.