BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Dr. Cemil Sarıcı'nın Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İl Müdürümüz Dr. Cemil Sarıcı'nın Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Eğitim ve öğretim süreçlerinin bir bütünün olmazsa olmaz parçaları olarak görüldüğü, bir harf öğretene kırk yıl köle olmanın tavsiye edildiği bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu durum yapıp etmelerimizin ve bilgiyi hakikat yolunda kullanmanın en az bilmek kadar gerekli olduğunun göstergesidir.

Her alanda baş döndürücü bir değişim ve dönüşümün yaşandığı günümüzde öğrenme faaliyeti, sanal ve okul dışı ortamlarda farklı yöntemlerle de gerçekleştirilebilmektedir. Ancak hangi vasıta ve yöntemle yapılırsa yapılsın öğretmenin bizatihi işin içinde olmadığı, ilgi ve sevgisinin yansımadığı faaliyetler, hedefe ulaşmada her daim güdük kalmaktadır.

Teknolojideki değişiminin yanı sıra bilgiye erişimde yaşanılan hız, biz eğitimcilere yeni sorumluluklar yüklemektedir. Öğrenmenin yöntemi, niteliği ve araçlarındaki bu değişim,  öğretmenin sahip olması gereken donanım ve misyonu da etkilemektedir. Bu bağlamda 21. yüzyıl becerilerine sahip olmak, ekip ruhuyla ve disiplinler arası çalışmayı benimsemek gibi özellikler ön plana çıkmaktadır.

Bilginin etik normlara uygun olarak yorumlanıp kullanılması, bilgi ve teknolojiyi tüketen olmak yerine üretmenin gerekliliğine inanan ve bu uğurda çaba gösteren bir neslin yetiştirilmesi, öğretmenlerimizin gayret ve fedakârlıklarının paha biçilmez ürünleri olacaktır.

Bu konuda eğitim-öğretimin karşılıklı bir etkileşim olduğu bilinciyle hareket edilmesi sonuca ulaşmayı kolaylaştıracaktır. Genç neslin bilişim alanında sahip olduğu hızlı hareket kabiliyeti ve hayatı anlamlandırmadaki yaklaşımları onlarla birlikte yürümeyi zorunlu hale getirmektedir.

Sınırların kalktığı, değerlerin hızla tüketildiği günümüz dünyasında insan onur ve haysiyetini koruyarak yürüyebilmek kendi medeniyet kodlarından hareketle değer üretecek öğretmenlerimizle gerçekleşecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle hiçbir mazerete sığınmadan sevgi, fedakârlık ve sabırla kendilerine emanet edilen öğrencileri yetiştiren öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor sağlık, esenlik ve başarılar diliyorum.

Bu anlamlı günde başöğretmen Gazi Mustafa Kemal'i, öğrencilerini yetiştirirken şehadete yürüyen öğretmenlerimizi ve bizlere emek veren tüm hocalarımızı saygıyla, minnetle yad ediyorum.

Gününüz kutlu olsun.

 

                                                                                                                                                                                                                               Dr. Cemil SARICI    

                                                                                                                                                                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                                                                 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.